додому Головні Волонтер зі Збаража залучає іноземних партнерів для підтримки українських військових

Волонтер зі Збаража залучає іноземних партнерів для підтримки українських військових

453

Волонтер Ігор Вітенько учергове приїхав на Тернопільщину разом з іноземними волонтерами та допомогою. Вони привели 13 автомобілів, різні медичні засоби та обладнання. Це все отримають українські бійці та медики. 

Це вже не перша їхня поїздка в Україну, яку організовує Ігор Вітенько. Чоловік родом з Тернопільщини та вже понад двадцять років проживає за кордоном. Там чоловік вже багато років займається волонтерством. Спочатку війни у 2014 році – чоловік допомагав військовим та цивільним своїми знаннями та уміннями, згодом зрозумів, що може бути корисним в іншому напрямку.

Почалася перша війна, я зразу ж приїхав в Україну у 2014 році і оперував у Київському військовому госпіталі. Почалася друга війна – 1 березня я виїхав в Україну, знову ж з планами оперувати і допомагати пораненим. Але це зовсім інша війна. У 2014 році це були вогнепальні поранення. Не було ракет, опіків. Стала потреба додаткового медичного обладнання, – розповідає Ігор Вітенько. 

Ігор звернувся до своїх іноземних колег з медичної сфери, вони відгукнилися та з того часу почали підтримувати українців. Автомобілі, які вони привезли до нашого краю – облаштовані різними необхідними медичними засобами та обладнанням. Транспорт передадуть українським воїнам та медикам.

Волонтерство неабияк об’єднує небайдужих людей у Бельгії. Задля підтримки українців вони приносили медичні засоби, які у них були та залишали їх у спеціальних боксах.

У нашому місті ми йшли до фармацевтів. Казали їм: “якщо у вас є ліки, давайте їх нам”. Ми також зробили спеціальні бокси з нашими лого, і нам були дуже раді допомагати. Небайдужі люди також долучалися, вони залишали там медичні препарати, – каже медсестра, волонтерка Конні Вервінк.

Також волонтери з Бельгії розповідають, що під час своїх поїздок в Україну вони відчувають сильні емоції від тих подій, які зараз переживає Україна та людей, яких вони зустрічають.

Загалом з Бельгії в Україну волонтери привезли вже 91 автомобіль. Цього разу необхідну допомогу вони передадуть на Харківський та Херсонський напрямки.