додому Новини Володимир Гройсман розповів про досягнення децентралізації 2017 року

Володимир Гройсман розповів про досягнення децентралізації 2017 року

623

Бюджет 2018 року – становитиме 913,5 млрд грн. Про його наповнення та видатки розповів прем’єр міністр України Володимира Гройсман, під час Національного прес-клубу реформ “Децентралізація: підсумки та досягнення 2017 року, завдання на наступний рік” який відбувався в Києві, 11 грудня. Участь у ньому взяли близько сотні медіа з різних областей України. Серед них і знімальна група TV-4.

У Києві відбувся Національний прес-клуб реформ “Децентралізація: підсумки та досягнення 2017 року, завдання на наступний рік”. Організатори –  Асоціація міст України, захід проводили в рамках Проекту ПУЛЬС. Учасниками стали близько сотні представників ЗМІ з різних областей України. Першим виступив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Повідомив, що минулого четверга, 7 грудня Верховна Рада ухвалила бюджет на 2018-й рік. Додав, цей документ називають “Бюджетом економічного зростання”.

-Ми будемо наповнювати бюджет від реального зростання економіки, а не підвищення податків. І так, зростання – 3 % не менше 3% в наступному році. Зростання може бути і більшим. Що означає цих 3 % – це означає, що ми маємо виробити в Україні продукції на 400 мільярдів більше, ніж в сімнадцятому році.

Децентралізація – один з пріоритетів дві тисячі вісімнадцятого року, наголосив Володимир Гройсман. Розповів, понад дві тисячі нових об’єктів буде побудовано у громадах. Будувати школу, дитячий садочок чи до прикладу лікарню вирішуватиме, сама ОТГ.

-Якщо в цьому році ми на ці цілі витратили 3 з половиною міліарди, в наступному – 6 міліардів ми направимо на місця. Це означає що буде збільшено інвестиції в місцеву інфраструктуру. З півтора місліарда до міліарда дев’ятсоб ми збільшили субвенцій ОТГ. В цілому 12.9 міліарда буде регіональна підтримка, підтримка децентралізації. В тому числі 5 міліардів субвенцій на   соціально-економічний розвиток.

Володимир Гройсман запевнив: у дві тисячі вісімнадцятому році відбудеться зниження інфляції з одинадцяти і двох відсотків до девяти. Збільшення доходів бюджету становитиме тисячу сто п’ятдесят п’ять мільярдів гривень, у той час як у дві тисячі сімнадцятому році – майже вісімсот мільярдів гривень. Також на п’ять мільярдів гривень збільшиться експорт. Загало прем’єр міністр сказав: Вчасно ухвалений бюджет стимулюватиме подальше економічне зростання країни.