додому Головні Воєнного стану на Тернопільщині не буде, проте область готується до ймовірної агресії

Воєнного стану на Тернопільщині не буде, проте область готується до ймовірної агресії

2121

Верховна Рада затвердила Указ Президента Петра Порошенка про введення воєнного стану. За законопроект проголосували 276 депутатів. Воєннний стан запровадили на 30 діб, проте стосується він не усієї території України. Діятиме у областях, розташованих вздовж російського кордону, придністровської ділянки молдавського кордону та на узбережжі Чорного та Азовського морів. До цього переліку входять Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області.

Президент підкреслив, що обмежувати права громадян влада буде лише у випадку наземної російської воєнної агресії. Тернопільщину нововведення не торкається. Проте готуються до ймовірної агресії країни-сусіда і у нас.

26 листопада відбулось засідання Рада оборони Тернопільщини області. Тут ретельно проаналізували усі засоби і ресурси, які, в разі небезпеки, можна спрямувати на захист територіальної цілісності держави.

– Нами було проаналізовано ситуацію по силовому, тобто правоохоронному та військових з’єднаннях, щодо здатності забезпечити охорону території області, правопорядку, а також обороноздатність краю. В процесі було проаналізовано, що всі правоохоронні органи приведені до стану відповідного посиленого чергування, тобто управління нацполіції Тернопільської області. Що стосується військових з’єднань, вони перебувають в стані повної бойової готовності, – розповідає голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Військові комісаріати області, як і всі частини і підрозділи Збройних сил України, також переведені у стан підвищеної бойової готовності. Наразі тут продовжують займатися плановими завданнями. Зокрема, триває призов на строкову військову службу та відбір на військову службу за контрактом.

– Відповідно до директиви, яка надійшла з Генштабу, приступили до уточнення планів мобілізації людських і транспортних ресурсів. Поки що за часткову мобілізацію та загальну мобілізацію мова не йде. Приступили до оповіщення військовозобов’язаних, які входять до складу оперативного резерву першої черги, а також військовозобов’язаних, які зголосились приймати участь і брати активну діяльність в підрозділах територіальної оборони, – каже т.в.о. військового комісара Тернопільського обласного військового
комісаріату Олександр Скумбрій.

Підрозділи територіальної оборони активно вишколюватимуть – вже є наказ очільника області. Повномасштабні навчання відбуватимуться щоп’ятниці.

– Ніяких змін у роботі банківської системи немає і не передбачається. Зокрема, у нашому банку усі системи та сервіси працюють без змін і будуть працювати. Щодо вчорашньої зустрічі правління сорока найбільших банків України з представниками НБУ, ми отримали додаткове підтвердження про відсутність змін у банківському секторі. Відповідно, незалежно від введення військового стану чи невведення в певних тих чи інших областях, всі сервіси банку працюватимуть так як і працювали, – додає прес-секретар “Приватбанку” на Тернопільщині Олександр Жильцов.

Зараз українців просять об’єднатися у спільній боротьбі за Україну, та не поширювати у будь-який спосіб інформацію про переміщення військової техніки та озброєння.