Головна суспільство Водіям нагадують, аби надавали безперешкодний проїзд автомобілям із увімкненими спецсигналами

Водіям нагадують, аби надавали безперешкодний проїзд автомобілям із увімкненими спецсигналами

401

Увага! Спецсигнал! Водіям вкотре нагадують, якщо на дорозі швидка чи пожежний автомобіль їдуть із увімкненими мигалками та сиренами – то вони поспішають не просто так, і решта учасників дорожнього руху зобов'язані надати їм безперешкодний проїзд. Від цього може залежати чиєсь життя. Аби вкотре нагадати про це водіям, державтоінспекція Тернопільської області провела профілактичну операцію.

Автомобілі правоохоронців, швидкої, або ж пожежників обладнані сиренами і проблисковими маячками неспроста і, якщо вже рухаються, увімкнувши спеціальні сигнали – їх поспіх не випадковий. Інші учасники руху, помітивши такі автомобілі, зобов'язані негайно зреагувати. При синіх проблискових маячках, згідно з правилами дорожнього руху, автомобілі повинні сповільнити рух і прийняти праворуч, при червоних – надати дорогу і повністю зупинитися. Втім, як запевняє один із водіїв швидкої, у Тернополі цього простого правила більшість людей не дотримується.

– Є що не вступають, є шо вступають, но багато, що не вступають, – розповідає водій карети швидкої медичної допомоги Василь Бенькалович.

– Більшість таких, що не поступаються?

– Більшість так, боільшість є. Бувало, що машини наші потрапляли в ДТП через таке, що не пропускали. Во, недавно було тоже, що машину нашу, тоже було.

Аби  вчергове нагадати водіям, що вони повинні негайно надавати безперешкодний проїзд автомобілям із увімкненими спецсигналами, державтоінспекція області провела уже традиційну операцію "Увага спецсигнал!". Працівники ДАІ супроводжували карету швидкої зупиняючи тих, хто не реагував на працюючі сирени і проблискові маячки.

– Скажіть, будь ласка, насправді за вами добрих дві хвилини впритул їхала швидка, окрім сирени і сигналила вам і маячки, як можна було не помітити?

– Сирени я не чув, тільки я почув сирену, я зразу зупинився, – говорить водій Валерій Мех.

– І в дзеркальце не бачили швидкої?

– В дзеркальце побачив коли включила вона сирену. Побачив, коли вона включила сирену і зразу дав направо.

– Ну сирена до цього була ввімкнена, я скажу вам, 15 хвилин.

– Я не бачив, просто я не бачив.

Водій в будь-якому випадку зобов'язаний бути максимально уважним за кермом – від цього залежить безпека руху, тож подібні виправдовування насправді виправдання не мають.

– На даного водія було складено адмінпротокол за ненадання переваги в русі спецтранспорту, який рухався з ввімкненими проблисковими маячками синього кольору, винесена постанова – мінімальний штраф – 510 гривень. Дається 15 днів для оплати, – каже інспектор ДПС взводу супроводу ДАІ УМВСУ в Тернопільській області Андрій Хом'як.

Максимальний штраф за таке порушення – 680 гривень, не надто багато, аби змусити усіх водіїв безперешкодно пропускати, приміром, ту ж швидку, та й не завжди при подібних порушеннях є за свідка працівник державтоінспекції. Відтак можливість покарання штрафом не основний аргумент.

– Це все залежить від водіїв, від самої психології водіїв, тому що дані транспортні засоби просто так з включеними проблисковими маячками чи спецсигналами не їздять. Вони або поспішають до хворого, пожарні на пожежу спішать, інша там аварійна служба – спішать на другу якусь ділянку роботи. Також, якщо їде це міліцейський автомобіль, значить спішать на якесь повідомлення і, можливо, тих декілька хвилин, які вони затримуються в заторі, від тих водіїв, що не надали перевагу в русі, залежить життя чи здоров'я громадян, – розповів інспектор УДАІ УМВСУ в Тернопільській Микола Ігнатченко.

Важливо розуміти, що автомобілі з увімкненими спецсигналами трапляються на дорогах не так вже й часто, а іншим водіям потрібно пригальмувати не так уже й надовго, то ж їх просять ставитися до цього із розумінням.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here