додому надзвичайне Водій наїхав на 12-річного хлопчика у Тернополі

Водій наїхав на 12-річного хлопчика у Тернополі

453

Під колеса автівки потрапила дитина. На Тернопільщині чергова аварія за участі неповнолітнього пішохода: другого липня на автодорозі Броди-Тернопіль у селі Манюки Зборівського району автомобіль "Фіат – Ібіца" наїхав на 12-річного хлопця. Потерпілого доправили в травматологічне відділення Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні. Від початку року в нашій області це вже двадцять перша дорожня-транспортна пригода за участі дітей.

Як саме трапилась аварія Юрій і сам не зрозумів. Як наслідок після зіткнення у хлопця забій м'яких тканин, перелом кістки на нозі.

Юрій, потерпілий: "Тут я лежу і тут є багато таких дітей, яких збили машини, попали в аварії, тому я звертаюсь до всіх своїх однолітків, щоб вони не попадали в такі ситуації, пам'ятали все про правила руху".

Чимало дітей, особливо влітку, стають жертвами аварій, розповідають медики обласної дитячої лікарні. Неуважність водіїв та пішоходів призводить до серйозних наслідків.

Михайло Процайло, завідувач відділення травматології Тернопільської обласної дитячої лікарні: "Такі травми вони важкі, тому що це в даному випадку і забій м'яких тканин, і перелом кістки і що немаловажно, це тарвма психічна. Дитина получила шок, вона боїться, і тепер довго і нудно ми будемо її лікувати. І в даному випадку цей хлопчик всі канукули проведе у нас в лікарні замість того, щоб бігати, гратись, купатися".

Від початку року на Тернопільщини трапилось двадцять аварій, у яких 23 неповнолітніх отримали травми.

Василь Барановський, інспектор сектору профілактичної роботи УДАІ УМВСУ в Тернопільській області: "Звичайно вина є як пішоходів, так і водіїів, але в більшості випадків це вина водіїв. Варто наголосити водіям, щоб уважно керували транспортними засобами, перед під'їздом до пішохідного зменшувати швидкість руху для того, щоб могли зупинитись вчасно, і не допустити наїзд на пішохода, особливо це стосується малолітніх дітей".

Інспектори Державтоінспекції наголошують, уважними варто бути і пішоходам. Переходити  дорогу тільки у відведених місцях з дотриманням правил особистої безпеки, не кататись на велосипедах поблизу доріг, а батькам варто ще раз нагадати дітям правила дорожнього руху.