додому надзвичайне Вода з каналізації тече у річку Гнізна, що у Великих Бірках поблизу...

Вода з каналізації тече у річку Гнізна, що у Великих Бірках поблизу Тернополя

929

У річку Гнізна, що у Великих Бірках поблизу Тернополя, тече вода з каналізації. Селяни кажуть, це відбувається часто. Річку забруднюють давно. Як течуть нечистоти сьогодні бачила наша знімальна група. А от з'ясувати чому це відбувається, нам не вдалось. Районний еколог відмовився спілкуватись, а сільський голова пообіцяв пояснити ситуацію завтра.

Мешканці ближніх до Великих Бірок сіл б'ють на сполох. Люди стурбовані тим, що фекалії стікають у річку Гніздна. Кажуть нечистоти попадають у воду не перший рік. З відповідними скаргами люди зверталися проте ніхто не реагує.

– Ми писали, ми дзвонили. Всі ці нечистоти з районної лікарні йдуть, все це йде сюди, ніде нічого не очищається. Люди хворіють в лікарні туберкульозом, онко, різними хворобами і це все йде прямо в річку,  там діти купаються, наші діти купаються, пів району, може хтось і п"є ту воду, ловлять рибу, їдять ту рибу, качки, кури, – пояснює мешканець села Дичків Ярослав Махінка.

– Воно тече постійно просто на то ніхто не реагує, ні екологія, жоден виконавчий орган на це не реагує, – мешканець села Дичків Тарас Вівчаровський.

Працівник екологічної інспекції спілкуватися з нами відмовився. Поспілкуватися з сільським головою Великих Бірок нам вдалося телефоном. Чиновника на місці не було, він пояснив, що поїхав в Тернопіль на зустріч із головою облдержадміністрації Олегом Сиротюком. На запитання чому нечистоти стікають у річку відповів:

– В нас каналізація в річку не стікає, в нас очисні споруди працюють в штатному режимі.

Сільський голова пояснює: вчора подав запит в водгосп, в екологічну інспекцію, про те що останніми днями в річці Гніздна різко впав рівень води більше як на один метр, сьогодні служби мали приїхали і встановити причину.

– В селі Дичків є ГЕС і власник її різко підняв шлюзи і підняв воду, це викликало незадоволення людей Я знаю що ті служби приїхалиЯ знаю, що це викликадло велике незадоволення у власника гідроелектростанції і він для того щоб мені помститися, бо ми йому наступили на хвіст викликає телебаченя, підбурює громадськість, що нібито я не працюю. Що стосується очисних споруд, я буду радий завтра вас зустріти в бірках і ми предметно поговоримо, – говорить сільський голова Великих Бірок Роман Мацелюх.

– Він сказав, що ми нанесли шкоду природі рибі і на метр впала вода. Я готовий завтра з Вами підїхати і запросити і громаду села і природоохоронні прокуратуру, і екологічну інспекцію, представник якої сьогодні втік і сказав, що це не  в його компетенції, те що сільський голова каже, що нічого не тиче. Це на його совісті, – каже директор Дичківської ГЕС Олег Олійник.

Один з працівників очисної станції пояснює, що сьогодні нечистоти текли, бо ремонтували насос, мешканці ж кажуть, фекалії витікають постійно.