додому Новини Вода подорожчала, та не для всіх

Вода подорожчала, та не для всіх

448

Вода подорожчала. Щоправда ціни на послуги водопостачання та водовідведення з початку цього року зросли лише для бюджетних установ та інших підприємства і організацій. Населення у 2014-му платитиме, як і торік – 5 гривень 48 копійок за кубічний метр води. І про подорожчання поки мова не йде, кажуть у "Тернопільводоканалі".

Без води – нікуди. От і доводиться "Тернопільводоканалу" забезпечувати нею тернополян, не зважаючи на те, що ціни на послуги водопостачання і водовідведення вже давно нерентабельні. Ще й боргує населення немало. Обгрунтувати вдалося тарифи для бюджетних організацій та інших підприємст та установ. З 1 січня послуги для них подорожчали.

Ірина Вегера, заступник директора з фінансово-економічних питань КП "Тернопільводоканал": "Ріст тарифів відбувся для бюджетних установ в розмірі 93 копійки за один кубічний метр, для інших суб'єктів господарювання в розмірі 39 копійок з ПДВ".

Нові тарифи затвердила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. Ними вартість послуг для бюджетних та інших установ вирівняла.

Ірина Вегера, заступник директора з фінансово-економічних питань КП "Тернопільводоканал": "Тариф зараз для бюджетних установ і інших суб'єктів господарювання становить 7,37 грн. з ПДВ. Цє єдиний тариф для бюджетних установ і інших підприємств, установ, організацій. До 1 січня цей тариф для бюджетників і інших установ відрізнявся".

Новий тариф – це лише собівартість послуг, тобто те, що підприємство на них затрачає без заробітку. Стільки ж мало би платити і населення, проте тариф для нього залишається незмінним – 5 гривень 48 копійок за кубометр води. Різницю компенсує держава. Торік – у вигляді субвенцій, за рахунок яких водоканал погасив борги за електроенергію і податки. Як це буде цьогоріч – поки невідомо. Проте про подорожчання послуг для населення мова поки не йде, кажуть комунальники.