додому Новини Власники Телеграм-каналів використовують ШІ для того, щоб ввести в оману українців

Власники Телеграм-каналів використовують ШІ для того, щоб ввести в оману українців

572

У соцмережі Тік-Ток акаунти поширюють відео про виплати для громадян. На них нібито сам президент Володимир Зеленський звертається до українців із прекрасною новиною – він підписав відповідний закон і тепер мало не кожен може претендувати на фінансову підтримку від держави.

Якщо придивитись, то ні, це не у вас проблеми із зором. У відео справді щось не сходиться. Губи президента рухаються не відповідно до того, що він каже. Все тому, що відео фейкове, згенероване штучним інтелектом.

Створюють такого контенту чимало. І у кожному – причина виплат інша. То дітям війни, то тим, хто не виїжджав досі за кордон із початку повномасштабної війни. Таким методом недобросовісні власники телеграм-каналів штучно залучають на свої акаунти нову аудиторію – завдяки якій згодом зможе заробляти на продажі реклами.

Під фейковими відео розміщують посилання для переходу на телеграм-канали. Створювачі фейків настільки заморочились, що навіть створили фейкові аканти, які щоразу залишають коментарі. Наче вони і справді отримали виплати. Хоч закон, за псевдоверсією, ось-ось підписав Зеленський. Для того, щоб не потрапляти у таку пастку, краще стежити лише за перевіреними джерелами.