додому Новини Влаштували диверсію на залізниці: на Тернопільщині затримали двох колаборантів (фото)

Влаштували диверсію на залізниці: на Тернопільщині затримали двох колаборантів (фото)

565

Правоохоронці спільно з оперативниками СБУ встановили зловмисників, які на замовлення російських спецслужб знищували обладнання Укрзалізниці.

Двоє жителів Кременецького району, один із яких неповнолітній, а іншому лише 20 років, умисно підпалювали спецобладнання, яке регулює рух потягів та роботу світлофорів на коліях. За знищення майна, що могло призвести до транспортного колапсу на Укрзалізниці, хлопці отримали 9 тисяч гривень грошової винагороди з криптогаманців, які використовуються представниками російської спецслужби.

Слідчі встановили причетність старшого зловмисника до двох фактів підпалу релейних шаф, до одного злочину він залучив неповнолітнього товариша.

Після кожної вилазки хлопці намагалися ретельно приховати сліди підпалів, одяг і знаряддя злочинів знищували та викидали на сміттєзвалище. І ще одна цікава деталь – батько старшого підозрюваного тривалий час проживає в росії та є діючим священиком московського патріархату.

Обом фігурантам слідчі оголосили підозри за ч. 2 ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна, вчинене шляхом підпалу) та ч. 1 ст. 277 (пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів) Кримінального кодексу України. 20-річному підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, його неповнолітньому спільнику – особисте зобов’язання.

“Прикро усвідомлювати, що поруч з нами є молоді люди, які за гроші готові зрадити інтереси своєї держави”, – зазначив очільник ГУНП у Тернопільській області Сергій Зюбаненко.