Головна духовність Владика Василій Семенюк умив ноги священикам

Владика Василій Семенюк умив ноги священикам

287

vlcsnap-2015-04-09-16h08m34s162У Архикатедральному Соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці Чистий четвер розпочався архієрейською святою літургією. Опісля Богослужіння відбувся ритуал омивання ніг священикам. На образ Христа, що упокорюючись умив ноги Своїм учням, Владика умив ноги священикам, і обтирав їх рушником.

– Ісус це зробив, щоб показати ту велику любов до ближнього. Христос хотів підкреслити ту чистоту покори, любові до ближнього, і він з любові до ближнього умив ноги своїм учням. На цю пам’ятку єпископи умивають ноги своїм священикам, – говорить Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Кир Василій Семенюк.

У латинській церкві чин омивання ніг відбувається в кожній парохії, але там священик вмиває ноги мирянам. Цьогоріч Святіший Папа Франциск омив ноги ув’язненим жінкам. Це приклад братської любові, покори і смиренності.

– Христос вчить нас покори, будьмо покірні, стараємося добро робити ближнім нашим, бо в них ми бачимо Христа. Стараймося навіть любити тих, які нас не люблять, стараймося молитися за тих, які нас проклинають, Христос є та могутня сила. Він переможе зло, – каже Кир Василій.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here