додому суспільство Влада Тернополя спростовує чутки про можливе знесення гаражів на Текстильній

Влада Тернополя спростовує чутки про можливе знесення гаражів на Текстильній

509

12 вересня ввечері власники гаражів на вулиці Текстильній у Тернополі не змогли заїхати на територію – їх не пускали охоронці приватної фірми. Водії викликали міліцію. Після двогодинного очікування власники гаражів перекрили дорогу більш як на дві години, рухаючись пішохідним переходом. Сьогодні у міській раді розповіли про вимушені дії комунального підприємства "Тернопільбудінвестзамовник", яке утримує земельну ділянку на вулиці Текстильній.

Частина власників гаражів досі не уклали угоди з цим підприємством, відповідно не оплачують наданих послуг. Вихід із конфліктної ситуації влада міста бачить лише один – усім власникам гаражів укласти договори, і спростовує чутки про можливе знесення гаражів.

До кардинальних дій – перекриття дороги, власники гаражів на вулиці Текстильній вдались після того, як їх не пускали на територію. Автомобіль служби охорони близько 18 години заблокував в'їзд до гаражів, пропускали лише тих водіїів, які підписали договори з комунальним підприємством "Тернопільбудінвестзамовник".

Пан Василь, один із власників гаражів на вул.Текстильній у Тернополі: "Автомобіль фірми "Максима" перекрив в'їзд і там і тут. Не показуючи ніяких договорів, казали про договір з міською радою, але не показували. Тим більше, ще триває суд, має бути рішення 19 вересня. І коли вони перекрили в'їзд до гаражів, люди викликали міліцію, щоб зафіксували факт, але міліція їхала більш як дві години. Тоді люди пішли і перекрили дорогу, зробили таку акцію непокори".

Ще на початку цього року  підприємство "Промінь", яке обслуговувало гаражі на вулиці Текстильній, звернулося до міськради з проханням передати на утримання Тернополя територію, де вони зберігаються. Міська рада не могла безпосередньо надавати подібні послуги, і тому рішенням сесії визначили господарюючого суб’єкта – КП «Тернопільбудінвестзамовник». У тому ж рішенні доручили комунальному підприємству укласти з усіма власникам відповідні угоди для подальшого  користування гаражами.  

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Вже більше як півроку земельна ділянка закріплена за КП міської ради "Тернопільбудінвестзамовник". За весь цей час КП несе витрати і сплачує податок на землю, плату за світло, електроенергію, за вивезення сміття і за охорону. Всі суди, які подавались людьми чи КП були витграні на користь КП, як у Львові так і Апеляційні суди. Група людей створила собі кооператив і впродовж цього часу збирала кошти. При чому ще раз наголошую, що всі витрати несло КП. До недавна люди здавали гроші, гроші збирало і "Промінь" і кооператив "Аляска-Авто", ці гроші не йшли ні на світло, ні куди, вони осідали в кишенях аферистів".

Справою гаражів наразі займаються й правоохоронці, каже Сергій Надал.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Зараз є порушена кримінальна справа. Правохоронні органи ведуть кримінальну справу по діяльності цих людей, і ці події, які відбуваються це є не що інше, як спроба тиснути на слідство. З тою метою, щоб вони відчули, що може бути кримінальна відповідальність за такі дії. Бо вони просто дурять дітей, збирають гроші, ці гроші використовують для своїх потреб, а коли їх починають прижимати, вони просто виводять людей на вулицю. Я з людьми зустрічався і готовий робити це далі".

Сьогодні працівники комунального підприємства "Тернопільбудінвестзамовник" повторно рознесуть договори власникам гаражів. Єдиний вихід з конфліктної ситуації, каже Сергій Надал, їх підписати. А чутки про можливе знесення гаражів міський голова спростовує.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "В рішенні сесії чітко написано, що там мають бути гаражі, більше того в договорі чітко прописано, що це має бути обслуговування гаража, тому ні про яке знесення мова категорично не може йти, там знаходиться понад 1000 гаражів і ніхто ніколи цього робити не буде".

Зі слів міського голови плата за використання гаражів та інші умови залишатимуться такими після укладення договорів з КП "Тернопільбудінвестзамовник".