додому благоустрій Влада Тернополя обіцяє оприлюднити генеральний план забудови міста

Влада Тернополя обіцяє оприлюднити генеральний план забудови міста

324

Чому досі не оприлюднений генеральний план забудови Тернополя? Де межі міських парків? Чи зведуть будинок біля церкви на вулиці Пилипа Орлика? З цими питаннями громадські активісти та городяни звернулися до чиновників міста. У Тернополі відбувся круглий стіл на тему: "Правомірність знищення зелених насаджень".

Андрій Любецький, активіст, громадський діяч: "На всі запити, які ми отримуємо, від громадських організацій до міської ради, то ми отримуємо відповідь, що забудова міста ведеться законно. Як це передбачено генеральним планом міста Тернополя. Цього генерального плану ніхто не бачив, ніхто його не досліджував, ніхто його не бачив. Цей генеральний план давно існує. Єдине, що депутати, так як їм потрібно, його змінюють".

Начальник міського управління містобудування та архітектури пояснює, генеральний план Тернополя затверджували у 2008 році. Тоді проводили і громадське обговорення. Сили набрав він у 2011. Тож начальник управління містобудування наголошує, генеральний план є, а зараз доробляється його складова. Вже незадовго генплан стане публічним, обіцяє Василь Бесага.

Василь Бесага, начальник управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міськради: "Ми зараз розробляємо плани червоних ліній нові, були старі, а є нові державні будівельні норми, є законодавство, згідно якого ми починаємо із затвердженого генерального плану розробляти. Всі складові генерального плану будуть подані на сайт міської ради, оприлюднені офіційно, так як вони, так би сказати, дійдуть до завершення. Хто хоче ознайомитися з генеральним планом, то він у нас є в управлінні. Будь ласка, приходіть".

Забудову парків громадські активісти називають однією з найбільших проблем Тернополя. Де зведений будинок: біля парку чи на його території сказати важко, наголошує Андрій Любецький, адже межі парків городянам залишаються невідомими.

Андрій Любецький, активіст, громадський діяч: "Відповіді просто не отримуємо. На сьогодні одне таке звернення вже знаходиться  у прокуратурі. Владі невигідно, щоби громадяни знали, де є паркова зона, а де не паркова зона. І сьогодні вони цієї відповіді не надають".

Заступник начальника відділу земельних ресурсів міської ради пояснює, сьогодні у Тернополі визначені межі трьох парків: парк ім. Шевченка, "Топільче" та парк "Національного відродження". Зараз на стадії розробки документи "Загребелля" та Старого парку. Ще одним невирішеним будівельним питанням залишається зведення багатоповерхового будинку біля церкви на вулиці Пилипа Орлика. Його плануюють побудувати на території церкви. Настоятель храму пояснив, що залучення будівельного інвестора дозволить завершити зведення і самого храму. Частина мешканців прилеглих до території церкви будинків – проти такого рішення. Парафіяни готують звернення до глави Української греко-католицької церкви Блаженнішого Святослава Шевчука і вже зібрали більше півтисячі підписів.  

Едуард Міляновський, представник мешканців вул. П.Орлика: "Закон "Про регулювання містобудівної діяльності". Стаття 24 пункт 2, де написано, що земля забудовується виключно в межах її цільового призначення. Кадастрова карта України навідміну від генплану у вільному доступі. Зайдіть на кадастрову карту, подивіться на Пилипа Орлика цю територію більшу гектара, яка надана церкві і подивіться там код: 0304. 03 – це класифікація земель громадської забудови, а 02 – це класифікація земель житлової забудови".

Василь Бесага, начальник управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міськради: "Людина не звернулася одна. Це звернулися парафіяни. Містобудівні умови обмеження забудови земельної ділянки надаються любій фізичній і юридичній особі. Відмова може бути тільки невідповідність містобудівній документації забудови земельної ділянки. Як я можу відмовити? Цільове використання земельної ділянки – це землі громадсько-житлової забудови згідно генерального плану, а також зонування".

Цей конфлікт, каже представник мешканців вул. П.Орлика Едуард Міляновський, люди вирішуватимуть у суді.