Головна Новини Вивести бізнес з тіні та удосконалити акцизування товарів – головні завдання, які...

Вивести бізнес з тіні та удосконалити акцизування товарів – головні завдання, які стоять перед податківцями

336

Вивести бізнес з тіні, ліквідувати податкові ями і удосконали акцизування товарів – такі головні завдання, які стоять сьогодні перед податківцями. Про це під час робочої зустрічі заявив перший заступник міністра доходів і зборів України, наш земляк Ігор Білоус. Сьогодні він зустрівся з податківцями Тернопільщини.

Ніякі додаткові податки і ніякі законодавчі ініціативи не перевершать той податковий резерв, який знаходиться у тіні, вважає заступник міністра доходів і зборів. 

– Ми безперервно зараз заряджаємо нашу систему і безперервно перераховуємо оборудки по податкових ямах. Ще минулого тижня у нас цифра була 260 мільярдів обороту, а це як готівковий, так і паперовий оборот. Цього тижня ми перерахували заново, і ця цифра вже складає 280 мільярдів. Цифру ви уявляєте? Наш бюджет загалом чи 206 чи 212, я конкретно не пам'ятаю, – розповідає перший заступник міністра доходів і зборів України Ігор Білоус.

Ще одна проблема, яка потребує негайного вирішення – це підакцизні товари, вважає Ігор Білоус. Боротися з нелегальною продукцією мають не тільки поточними методами, викриваючи порушників, а і системно. Використають у вирішенні цього питання міжнародний досвід – елекронна акцизна марка. Зараз це питання на обговоренні у Кабінеті Міністрів. Намітили податківці і спростити адміністрування податків. Чиновники кажуть, готові вислухати пропозиції підприємців.  Сьогодні уже зменшили тиск на бізнес, каже Ігор Білоус.

– Ми поміняли критерії щодо перевірок і вже бізнес це відчув. Ми зробили попередній аналіз і, я вважаю, що нам взагалі треба відмовитися від перевірок мікробізнесу і малого бізнесу. Певні межі, треба подивитися. Та статистика, яку я побачив… Товариш Клименко і ті, що з ним, то вони виставляли плани певні. Це все працювало у такій машині. Нам потрібно від цього відійти і тим самим зменшити тиск на бізнес. Бізнесу треба дозволити працювати, перевіряти тільки планово і перевіряти тільки тих, хто на це заслуговує, – каже Ігор Білоус.

Бізнес готовий працювати по-новому, заявив заступник міністра доходів і зборів. Завдання податківців допомогти і підтримати. Наступний крок – це реформування податкової системи і законодавства.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here