додому Головні Вісім громад Тернопільщини отримали обладнання для нових консультаційних пунктів для бізнесу

Вісім громад Тернопільщини отримали обладнання для нових консультаційних пунктів для бізнесу

565

Вісім громад Тернопільщини отримали обладнання для нових консультаційних пунктів для бізнесу. Цей проєкт має на меті зробити послуги Міністерства соціальної політики більш доступними для мешканців нашого краю. Кожен з восьми населених пунктів отримав комплект комп’ютерної техніки та меблі для працівника й відвідувачів. Це дозволить їм надавати якісні консультації з питань створення та розвитку власного бізнесу.

Білобожницька громада Чортківського району об’єднує 18 населених пунктів, а це понад 10 тисяч населення. Тут у грудні 2022 року запрацював центр надання адміністративних послуг. А тепер у ньому та ще семи семи громадах надаватимуть інформаційно-консультаційні послуги для бізнесу. Усі вони отримали комплект комп’ютерної техніки та меблі для працівника й відвідувачів, що дозволить надавати якісні консультації з питань створення та розвитку власного бізнесу.

“Білобожницька громада – це сільська громада. Тобто нема центру міського, і відповідно для людей сільських завжди інформація важкодоступна. Тому таке відкриття – це є важливо. А те, що партнери допомогають із закупівлею обладнання – це полегшить покрити видатки із місцевого бюджету”, – зазначив Віктор Шепета, голова Білобожницької громади Чортківського району.

Проєкт фінансується урядом Швеції, впроваджується програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні.

“Проект має декілька складових і спрямований на вирішення проблем, які існують в регіонах, у тому числі – ті, що пов’язані з війною, що триває, переміщеним населенням, інтеграцією ВПО, інтеграцією релокованого бізнесу. Але також і допомогою населенню, яке постраждало внаслідок війни. Також бізнесам місцевим”, – розповів Мустафа Саіт-Аметов, керівник програми регіонального розвитку ПРООН в Україні.

У 42 громадах Тернопільщини вже є інформаційно-консультативні пункти. У них навчають, як започаткувати бізнес, як отримати грантову допомогу тощо.

“Упродовж цього року надано мережею 2,5 тисячі консультацій. Теж пишуться бізнес-плани. Установчі документи готуються, проводяться консультації, навіть через Дію реєструються, хто не може забезпечити на місці. І супроводжують людину, котра хоче започаткувати бізнес”, – поділилася з нами Галина Воляник, директорка департаменту економічного розвитку і торгівлі Тернопільської ОВА.

Створення консультаційних центрів – це не тільки про обладнання приміщення та закупівлю техніки, а також про навчання та підвищення кваліфікації кадрів, до яких звертаються бізнеси за допомогою. Зокрема, працівники консультаційних пунктів уже почали навчатися, щоб надалі надавати актуальні знання із проєктного менеджменту, розробки бізнес-планів, залучення партнерських коштів та використання онлайн ресурсів.