Головна надзвичайне Вирубку лісу на Чортківщині розслідують правоохоронці

Вирубку лісу на Чортківщині розслідують правоохоронці

547

Вирубку лісу на Чортківщині розслідують правоохоронці. Про це сьогодні заявив очільник області Олег Сиротюк. Минулого тижня ми розповідали про 5 гектарів вирубаного лісу, який виявили автомайданівці на території Державного лісового заказника загальнодержавного значення "Дача Галілея", що підпорядковується Улашківському лісництву ДП Чортківський лісгосп. Автомайданівці стверджували, що вирубують там і трьохсотлітні дуби і цінні породи дерев, які використовують для будівництва кораблів. Телеканал TV-4  у відповідь на метеріал отримав лист від Чортківського лісового господарства. Лісники повідомили, що суцільна санітарна рубка 2013 року в Улашківському лісництві проводилася відповідно до всіх дозвільних документів.

В інформаційну службу TV-4 звернулися автомайданівці. Громадські активісти стурбовані вирубкою п'яти гектарів лісу на території, яка охороняється законом, зокрема в Державному лісовому заказнику загальнодержавного значення "Дача Галілея", що підпорядковується Улашківському лісництву ДП Чортківський лісгосп.

– Більше 5 гектарів лісу було вирубано, без будь якої клеймації. По заповідниках є одиночні вирубки, там по два, по три дуба, яким по 300-400 років. Наскільки ми зняли, це не одна територія масової вирубки. Крім дуба було вирізано цінніший вид дерева, який використовується в галузі будівництва кораблів, зокрема для палуб. Було вирізано 300 пеньків, це те, що ми найшли на місці. На місці можна сказати злочину, бо це дерево дуже цінне і його щоб просто от так вирізати це нереально, – розповідає представник Автомайдану Тернопіль Богдан Радецький.

Автомайданці Тернопільщини звернулися до правоохоронців з вимогою перевірити законність вирубки дерев на Чортківщині. Після виходу сюжету в ефір, телеканал TV-4 отримав відповідь від Чортківського лісового господарства, де, серед іншого, йшлося, що дана рубка відбувалася згідно з усіма дозвільними документами в рамках санітарно-оздоровчих заходів на минулий рік. Повна версія відповіді розміщена на сайті цього підприємства. Сьогодні, переконують лісники, дерева не вирубують, а на звільненій території садять молоді дуби. Законність вирубки лісу на Чортківщині перевіряють правоохоронці.

– По даному питанню в нас працюють правоохоронні органи, в нас є відповідні повідомленя автомайдану, в нас є так само позиція Держлісагенства в даній частині державних підприємств на території області, які одні суперечать іншим. В найближчі дні в нас буде об'єктивна відповідь по даному питанню, – говорить голова Тернопільської ОДА Олег Сиротюк.

Аналізуючи роботу лісового господарства Тернопільщини, обласна влада зустрічається з проблемою масової незаконної вирубки, каже Олег Сиротюк.
– Фактично в кожному лісовому господарстві це проблема, проблема пов'язана з корупційною складовою, проблема пов'язана з системною роботою, коли кожна з ланок зобов'язана була здійснювати незаконне відрахування, а взамін здійснювати незаконні вирубки. Це глобальна проблема, яка буде поступово вирішуватися в процесі заміни принципів управління і персоналій, які здійснюють управління в цій сфері, – каже Олег Сиротюк.

Про результати розслідування законності вирубки на Чортківщині дивіться в наступних випусках новин.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here