додому Новини Віртуальні подорожі історичними пам’ятками нашого краю: у Тернополі презентували 20 відео-турів у...

Віртуальні подорожі історичними пам’ятками нашого краю: у Тернополі презентували 20 відео-турів у форматі 3D

623
Віртуальні 3D-тури унікальними оборонними спорудами нашого краю. Такий проєкт презентував Тернопільський обласний центр охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини. Задум реалізували у вигляді 20-ти віртуальних подорожей у форматі відео 360 градусів. Так, під час їхнього перегляду глядач самостійно може обрати точку огляду культурної пам’ятки та роздивитися її під будь-яким кутом. Ролики озвучили трьома мовами: українською, англійською та польською. Більше про це знає наша Юлія Пацкаль.
20 відеоподорожей маловідомими спорудами нашого краю, які мають свою історію. Тернопільський обласний центр охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини створив віртуальні 3D-тури у форматі роликів 360 градусів. При перегляді кожного з них глядач може самостійно та докладно оглянути представлені об’єкти під будь-яким кутом, ознайомитися з інтер’єром та давньою історією.

Сергій Грабовий, працівник Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини, коментує: “Ефект такого більш повного занурення і передбачає відео в форматі 360 градусів. Тобто, якщо людина має ще й окуляри віртуальної реальності чи шолом, то взагалі буде складатися враження, ніби вона присутня біля того об’єкту. Вона, обертаючи головою, може бачити, що справа від цього об’єкту, що навколо взагалі цього об’єкту розміщено”.

Каже, задум про реалізацію такого проєкту виник ще у 2021 році в часи пандемії, коли туризм був обмеженим. Проте втілити ідею в життя вдалося лише цьогоріч в рамках грантового проєкту від Українського культурного фонду. Зйомки 20-ти 3D відеотурів обійшлися у 630 тисяч гривень.

Зйомки проєкту тривали з червня 2023 року. І вже 16 жовтня Тернопільський Центр дослідження пам’яток презентував громадськості свої результати в місцевому кінотеатрі.

Крім цього, готовий продукт допоможе внутрішньо переміщеним особам, які знайшли прихисток на Тернопільщині, ознайомитися з історією нашого краю. Дізнатися більше про унікальні маловідомі споруди можуть й іноземці, адже віртуальні тури озвучили одразу трьома мовами: українською, англійською та польською.

Віктор Устенко, заступник голови ОВА, каже: “Розбудова українського культурного простору несе в собі той зміцнюючий елемент, який вмурує фундамент державності української і взагалі об’єднує українців в побудові суверенної, по-справжньому незалежної держави”.

Усі охочі вже найближчим часом зможуть переглянути відеотури пам’ятками нашого краю на ютуб-каналі “Тернопільський Центр досліджень пам’яток”.