додому Головні “Вільний мікрофон” – програму яка йшла чверть століття тому, відтворили з нагоди...

“Вільний мікрофон” – програму яка йшла чверть століття тому, відтворили з нагоди святкування 25-річчя “Провінційних вістей”

852

“Вільний мікрофон” – програму яка йшла чверть століття тому, відтворили з нагоди святкування 25-річчя “Провінційних вістей”. Заради цього на екрани повернулися перші ведучі TV-4 Олег Снітовський та Сергій Сінкевич. Як і тоді, роль оператора виконував Юрій Кулик. Колишні телевізійники розповідають: можливо, через негоду, у порівнянні з минулими роками, охочих говорити було менше та й наболілі теми дещо змінилися.

Як і 25 років тому, попри вихідний, дощову та вітряну погоду ведучі “Вільного мікрофона” запрошують до слова тернополян, аби ті поділились радощами і тривогами, болем і планами на майбутнє. На Театральному майдані на звичному місці без зайвого реквізиту – стійка з мікрофоном, а один з перших операторів Юрій Кулик закріпює на штативі камеру. Неподалік – наші телевізійні корифеї: Олег Снітовський та Сергій Сінкевич.

Охочих стати учасником програми виявилось багато. Колишні телевізійники аналізують, за цей час змінились не люди, а їх думки та болючі теми.

– 25 років, як ми колись проводили Вільний мікрофон? більшість людей мали неабияку надію на те, що покращиться життя і жили цією надією. А зараз, прикро це констатувати, але в мене складається враження, що ті люди, які сьогодні нависловлювались, що вони певним чином зневірились і вже такої надії нема. Але я все-таки вірю, що все буде добре, – говорить колишній ведучий програм “Вільний мікрофон” та “Провінційні вісті” Сергій Сінкевич.

– Тоді здається, був туман, але знаєте, був такий трепет душі. Початок, не було аналогів. Ми були першими. Були великі сумніви, чи воно вийде чи ні з того всього. Було цікаво, і апаратури як такої не було. Вчилися на помилках. Хотіли висвітлити ті чи інші події, – додає колишній ведучий програм “Вільний мікрофон” та “Провінційні вісті” Олег Снітовський.

– Знаєте, мені здається, що перше було простіше. Я пригадую перші Вільні мікрофони, як ми знімали на площі, саме в цьому місці. Людей збиралось дуже багато . Це була основна комунікація між людьми і владою. Зараз є інші комунікації. Можливо через це сьогодні трохи менша активність, ніж була років 15 чи 20 тому, – доповнює колишній оператор TV-4 Юрій Кулик.

Будуючи щось нове, іноді варто згадати напрацьований досвід. Програму Вільний мікрофон через двадцять п’ять років провели, аби зрівняти наскільки змінились теми, що хвилюють людей. Програма вийде в ефір у п’ятницю, 3 листопада, коли відзначатимемо 25 річницю Провінційних вістей, о 7.35, 9.30, 18.20 23.30 і у суботу в 8.30 ранку.