додому Головні Військовий служби порядку розповів, як допомагає досягти порозуміння між бійцями та командуванням

Військовий служби порядку розповів, як допомагає досягти порозуміння між бійцями та командуванням

381
Його завдання – досягти порозуміння між бійцями та командуванням. Тарас Бугай офіцер військової служби правопорядку несе службу на Донеччині. Захисник допомагає вирішувати будь-які проблемні ситуації, які трапляються на фронті серед військових. Про конкретні випадки чоловік розповів нашому Назарію Голубу.

До повномасштабної війни Тарас Бугай не був військовим, проте зараз він офіцер військової служби правопорядку. Наразі він несе службу у Донецькій області в складі сил і засобів 10-тої окремо гірсько – штурмової бригади “Едельвейс”. Військовий взаємодіє з відділом морально-психологічного забезпечення бригади, відтак, допомагає у вирішені різних та складних ситуацій, які трапляються під час служби у військових.

“Наше завдання, зробити так, щоб в хлопців не зароджувалася ненависть до ЗСУ, вони могли виконувати завдання далі, і щоб ставлення до них  було відповідне  заслугам. Бо командири не завжди з особовим складом, і вони до кінця не розуміють обставини тої чи іншої ситуації”, – розповів нам Тарас Бугай.

Тарас розповідає: конфліктні ситуації на фронті бувають різні. Це може бути, як людський фактор, так і не виконання наказу від командування. Військовий зазначає, що причини відмов у захисників зазвичай об’єктивні.

“Якщо хлопці не винні в тому, що не змогли виконати наказ, то ми відстоюємо їх перед командиром і нам, Слава Богу, поки це вдається”, – зазначив Тарас.

Тарас Бугай говорить, що працюють вони переважно у парі або цілими групами, а також тісно взаємодіють із психологами та групами бойового стресу. Саме такою злагодженою співпрацею вдається вирішувати різні непорозуміння. Військовий пригадує ситуацію, коли командир одного із батальйонів за не виконання наказів намагався всіляко покарати своїх бійців.

“Розібравшись в цій ситуації, ми вияснили, що там дійсно люди не могли виконувати завдання, тому що їм не дозволяв стан здоров’я. Старші дядьки з високими тисками, гіпертоніки, в одного криз гіпертонічний. Людина з нами спілкується, руки трясуться, а командиру батальйону того було байдуже”, – пригадує Тарас.

Тарас розповідає: згодом про цю ситуацію дізнався командир бригади і справу вдалося вирішити. Зокрема військові, які мали проблеми із здоров’ям, отримали медичну допомогу і не заслуженого покарання від командира батальйону вони уникнули.

“По підрозділах, якщо так вникнути, то середній вік бійця 45+, і це дуже шкода, тому, що ці люди не можуть виконувати складні завдання. Так, вони можуть тримати оборону на позиції, і вони не відмовляються”, – додав Тарас Бугай.

Військовослужбовець розповідає: у ворожої армії також є люди, які працюють із солдатами у разі, коли ті не виконують бойового завдання. Але ворожій армії на болючі питання не говорять. Так працює інша система: спеціальні загороджувальні загони, розміщуються позаду основних військ для запобігання втечі окупантів з поля бою. Більше сюжетів із фронту, дивіться у наступних випусках “Провінційних вістей”.