додому Новини Військовий госпіталь у Заліщиках потребує нового обладнання

Військовий госпіталь у Заліщиках потребує нового обладнання

650
Військовий госпіталь у Заліщиках обслуговує та надає медичну допомогу десяткам ветеранів та інвалідів війни. У ньому перебувають військові різного віку та періодів. Це і ветерани Другої світової, учасники Югославської війни, учасники АТО, та військові, які отримали травми в період повномасштабного вторгнення. Заліщицький госпіталь надає допомогу у різних напрямках, це – кардіологічна, неврологічна та реабілітаційна допомоги. Наразі заклад потребує сучасного обладнання. Аби вирішити цю проблему у Заліщики завітала президентка американського гуманітарного фонду, який протягам багатьох років допомагає лікарням України. Подробиці візиту – дивіться далі.

Майже століття у стінах Заліщицького обласного госпіталю інвалідів війни та реабілітованих лікують та підтримують здоров’я учасників бойових дій. Ветерани Другої світової війни, учасники Югославської війни та військової операції на Кубі, учасники АТО та захисники, які зазнали травм в період повномасштабної російсько-українській війні, отримують допомогу та реабілітацію у цьому закладі. Серед пацієнтів – і військовослужбовець на позивний “Войт”. Чоловіка мобілізували у травні 2023. Спочатку він пройшов він пройшов місячне навчання на штурмовика в Англії, а згодом відправився на фронт. Під час виконання одного із бойових завдань, Войт отримав поранення нижньої кінцівки, внаслідок вибухівки, яку скинув російський дрон.
“Нас дві групи були по троє чоловік, і підходили до позицій, підносили БК, залишилося буквально 300 метрів і підлетів один дрончик, кинув мені вверх і один осколок у верхню брову та у руку попав, а другий під ним під ноги відразу і все попробивало коліна, поламало стопи”.

Нині Войт разом із іншими перебуває на реабілітації у Заліщиках.

Попри хороші відгуки військових щодо лікування, директор медзакладу запевняє, відділення реабілітації у госпіталі потребує сучаснішого обладнання. Адже зараз тут працюють ще із застарілими апаратами радянських часів. А нові новітня техніка може у короткий термін надати бійцю кваліфіковану допомогу і поставити його на ноги. Для цього потрібні немалі гроші – 150 тисяч доларів, говорить директор госпіталя.

Анатолій Кноль, директор Заліщицького обласного комунального госпіталя інвалідів війни та реабілітованих, каже: “Апапрати потрібні для розробки кінцівок, для розробки цілого скелету людини, щоб можна було поставити після інсульту, після мінно-вибухової травми бійця на ноги, навчити його ходити”.

Для того щоб обговорити усі потреби госпіталю та долучитися до збору коштів на сучасні апарати для реаблітації українських військових, до госпіталю приїхала президентка американського фонду. Він допомагає із забезпеченням українських медзакладів необхідним обладнанням.

Лена Денман, президентка американського фонду “Arlene Campbell Humanitarian Foundation”, каже: “Ми вважаємо, що американці мають більше сфокусуватися на допомозі ветеранам. Так як ми не приймаємо участі в цій війні безпосередньо, це мінімум, який ми маємо робити”.

За період майже 2 років повномасштабної війни фонд, де головує Лена Денман – допоміг більше 20 військовим госпіталям України. На Тернопільщині вона вперше, оглянувши приміщення та обладнання у Заліщиках, жінка запевнила, намагатиметься якнайшвидше допомогти цьому медичному закладу.

Окрім реабілітаційного відділення, у Заліщицькому госпіталі працює неврологічна та кардіологічна допомоги. Директор медзакладу розповідає, ці відділення оснащені сучасним обладненням завдяки благодійникам із Польщі та Фінляндії. Проте питання про оновлення реабілітаційного відділення залишається не вирішеним.