Головна АТО Військовослужбовці та дружини мобілізованих звернулись до міського голови Тернополя за допомогою

Військовослужбовці та дружини мобілізованих звернулись до міського голови Тернополя за допомогою

498

vlcsnap-2015-09-17-17h41m06s132Проблеми щодо отримання земельної ділянки та її придатності для будівництва житла, надання комунальних пільг та навіть харчування дітей учасників АТО у школах – з цими питаннями військовослужбовці та дружини мобілізованих звернулись напередодні до міського голови Тернополя.

Військовослужбовці та їх сім’ї зіткнулись з кількома важливими проблемами. Найперше – отримання земельних ділянок. А ще чи варто чекати від держави допомоги, якою вона так стимулює бійців? Чи отримають пільги учасники бойових дій не маючи статусу учасників АТО? Дружини мобілізованих розповідають, захищати свою державу є обов’язком кожного, та піклування та забезпечення сім”ї, яке стоїть в кожної людини на першому місці, не менш важливе. Відповідні закони начебто є, але вони на папері, а їх виконання досі викликає багато запитань.

– Сім’ї військовослужбовців, власне тих сімей, в яких чоловік мобілізований, але ще не отримав учасника бойових дій. Такий статус вже отримується наприкінці служби здебільшого, а тих 8-10 місяців, поки чоловік не має цього статусу, сім’я має якось жити. І ми хотіли привернути увагу міського голови до того, що згідно закону, всі військовослужбовці мають право на отримання 50% послуги, – розповідає дружина мобілізованого Мар’яна Нищота.

Довге ходіння по кабінетах управлінь, десятки довідок та нерозуміння – про це розповідають дружини мобілізованих. А ще брак інформації.

– Нас не чули… Я розумію, що не можуть почути кожну установу на місці, не може влада міста відповідати за чиновників нижчої ланки, але хтось мусить це питання підняти. Якщо ми сьогодні сюди прийшли, далі будемо працювати по принципу почув і передай іншому. Я маю знайомих атошників, Мар’яна має, і наше завдання зараз – отриману інформацію поширити по максимуму, – говорить дружина мобілізованого Марина Войнова.

Усі військовослужбовці, які нині в зоні бойових дій, та члени їх сімей можуть розраховувати на гарантований законодавством соціальний захист, медичну допомогу та пільги, каже міський голова Тернополя. Для того, аби порозумінь не виникало, будуть відповідні доручення для керівників управлінь та пам’ятки з інформацією для усіх учасників АТО.

– Є проблеми, особливо це стосується дружин учасників АТО, які служать у війську. Не мають документів про статус, а дружина живе сама і їй потрібно отримувати якусь компенсацію, і досить часто вони стикаютьс з непорозумінням, коли немає довідки про статус. У міській раді ці питання знятті, бо є відповідні доручення і треба працювати з іншими установами аби документ, що людина призвана і служить було достатньою підставою для права скористатись всіма пільгами. І домовились, що така співпраця буде постійною, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here