додому суспільство Відзначили 152 річницю перепоховання Тараса Шевченка

Відзначили 152 річницю перепоховання Тараса Шевченка

437

152 роки тому 22 травня сповнився заповіт Великого Кобзаря: "Щоб лани широкополі, І Дніпро, і кручі. Було видно …" Сьогодні відзначають річницю перепоховання Тараса Шевченка в Україні.  Представники влади, духовенства і громадськість у Тернополі вшанували сьогодні річницю панахидою і покладанням квітів до пам'ятника Тарасу.

Тарас Шевченко помер 10 березня 1861 року. Вже за три дні за гроші друзів його поховали на Смоленському православному кладовищі в Петербурзі, та похованим у Росії Кобзар був трохи більше 50 днів. Виконуючи заповіт, прах Шевченка взялися доправляти в Україну. 20 травня 1861 року на пароплаві "Кременчук" домовина Шевченка з Києва потрапила до Канева, де дві доби знаходилась в Успенському соборі. 22 травня у церкві відслужили панахиду і прах Тараса Григоровича віднесли на Чернечу гору.

Богдан Репета, з Великих Гаїв під Тернополем, змолоду схожий на Кобзаря, торік брав участь у Всеукраїнському конкурсі двійників Тараса Шевченка "Знайди Шевченка в собі". Життя і творчість Великого Кобзаря пану Богдану по-особливому близькі, тому й прийшов сьогодні вшанувати його пам'ять. Лише бентежить Богдана Репету, що тернополян біля пам'ятника зібралось не надто багато.

Богдан Репета, учасник Всеукраїнського конкурсу двійників Тараса Шевченка: "Ми, може, іконізуємо, робимо ікону з Шевченка, це була звичайна людина, але мав талант від Бога. Потрібно його більше читати і ті його послання виконувати. Щоб більше людей йшли до Шевченка, Тернопіль має бути більш таким показовим місцем. Але що зробиш, може, в нас погано інформовані люди".

Духовенство у Тернополі з нагоди 152 річниці з Дня перепоховання Тараса Шевченка відслужило панахиду, представники влади, громадськість поклали квіти до пам'ятника Кобзареві.

Cергій Надал, міський голова Тернополя: "2013 рік – це рік підготовки до урочистих святкувань 200-річчя від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Наше місто також робить кроки назустріч цьому великому святу. Це не лише мистецькі чи культурні заходи, це є ремонт і реконструкція, оновлення того, що є навколо пам'ятника Шевченку. Сподіваюся, що ці заходи і сам геній Кобзаря будуть тим, що об'єднає навколо себе і політиків, і всю Україну".

Сергій Тарашевський, перший заступник голови Тернопільської облради: "Ми варті того, щоб мати потужну сильну державу, найцінніший, найінтелектуальніший народ в нас є, все в нас є, все залежить тільки від нас. Тож будуймо міцну державу згідно з тим заповітом, який сьогодні згадуємо".

Дарія Чубата, голова Тернопільської міської організації "Просвіта": "Незнищенний Тарас, незнищенний народ, який його породив. Ми якщо не будемо з'єднані з ним духом, то не зможемо дати відсіч тим, хто зазіхає на нашу землю".

Ввечері біля пам'ятника Кобзаревіу Тернополі – громадські читання його віршів.