додому суспільство Відзначили 140 річницю від дня народження гетьмана Павла Скоропадського

Відзначили 140 річницю від дня народження гетьмана Павла Скоропадського

488

"Це була доба організації Української Держави не кустарним способом, як було доти, а методами чисто державними", – так писав історик Дмитро Дорошенко про гетьманування Скоропадського. Про життя і політичну діяльність останнього гетьмана України з нагоди сто сорокової річниці від дня народження Павла Скоропадського говорили під час наукової академії в Тернопільській обласній раді.

За гетьманування Скоропадського, зокрема, прийняли закон про українське громадянство, затвердили герб Української держави, узаконили автокефалію української церкви, почали формувати українську національну гвардію. Історики констатують економічне піднесення України: створено державний бюджет, налагоджено грошовий обіг, відкрито українські банки, відновлено право на приватну власність, підтримано вільне підприємництво.  

Микола Бармак, професор ТНПУ ім.В.Гнатюка: "Великий крок, який зробив Скоропадський, це те, що не зробила Центральна рада, це успішна зовнішньо-політична діяльність, міжнародне визнання. Ми можемо говорити, що за різними даними від 18 до 22 держав визнали українську державу".

Петро Гуцал, кандидат історичних наук: "Закидають гетьману Скоропадському – союз з Росією, профедеративний майбутній устрій і так далі. Я думаю, це від лукавого. Він був українцем, українським гетьманом, пройшов ту еволюцію, багато про нього книжок написано, але мені здається, що головна книжка про Скоропадського ще не написана"

Іван Вергелес, генерал-отаман Українського козацтва: "Те, що зробив за сім з половиною місяців Скоропадський, приклад для нашого керівництва і для Президента, і для Верховної Ради, і для Кабміну. Як можна було зробити в тих складних політичних умовах зробити те, що ми не зробили за 20 років незалежності. Ми йдемо, йдемо і на одні ті самі граблі наступаємо".

Сергій Таршевський, перший заступник голови Тернопільської обласної ради: "Є таке висловлювання не словом, а ділом, от якраз Павло Скоропадський робив ту всю роботу не словом, а ділом. Беремо з нього приклад, вшановуємо його сто сорокову річницю, наслідуймо і розвиваємо ту гарну почату справу, – розбудову української держави".

Універсалами гетьман Павло Скоропадський створив Українську Академію Наук (перший президент – Володимир Вернадський), українські університети в Києві і Кам'янець-Подільському, 150 українських гімназій.