Масаж, аромотерапія та прокат інвалідних візків, милиць і ходунків – спектр послуг для соціально незахищених тернополян збільшується. Бо й самих користувачів більшає, кажуть в управлінні соціальної політики Тернопільської міської ради. Щодня у приміщення управління за адресою Лисенка,8, приходять десятки тернополян. Фахівці запевняють, готові допомогти кожному.
Від однієї кімнати – до різноманіття лікувальних кабінетів. В управлінні соціальної політики Тернопільської міськради знову новосілля. Цього разу відкривають кімнату релаксації, пункт прокату засобів реабілітації та презентують нещодавно куплені масажери. Раніше брали напрокат, тепер мають власні.
Уляна Фещак, завідувач відділу соціально-медичних послуг: "Зараз є масажер для ніг, при захворюваннях венозної недостатності, полінейропатія, тромбофлебіти, ті, якими люди старшого віку найбільше хворіють. Ми купили цей масажир з нефритом. Він має антибактеріальну антизапальну дію. Лікує всі остеохондрози, артрози, і ще ми один замовили, але трохи затримується проплата, для спини і шиї".
По 15 хвилин щодня користується одним з них пан Анатолій. Ходити у поліклініку чоловіку важко. Управління соцполітики поряд. Каже, результат від процедур помітний.
Анатолій Тепляков, пенсіонер, інвалід ІІ групи: " – Разів напевне 10. І були покращення.
– Тобто є реальна дія?
– Є реальна дія".
За місяць фахівці центру відновили функціональність руки пані Ярославі. Жінка дякує зі сльозами на очах.
Ярослава Безкоровайна, пенсіонерка: "В мене права рука, я не могла ні розчесатися, ні навіть підняти. І мені підказали, я прийшла, Уляна Зіновіївна зі мною працювала, масажі робила і я, дякувати Богу, піднімаю".
Люди ходять сюди роками. Одна з головних причин, зізнаються, безкоштовні послуги.
Анатолій Тепляков: "Оплатити не маю можливості. Я інвалід 2 групи, син інвалід 2 групи, дружина 3 групи. Всі пенсіонери, тому про оплату мови не може бути".
Соціально-незахищених людей у Тернополі багато. На обліку в міському управлінні соціальної політики майже дві тисячі з них. Фахівці управління добре знають потреби усіх. Власними силами і завдяки спонсорським коштам обладнали кабінет релаксації. Сеанс 15 хвилин. Та навіть цього досить, аби допомогти відвідувачам заспокоїтись. Бо напруження у суспільстві зростає, кажуть психологи.
Наталія Жученко, психолог: "Найбільше турбують депресії, невпевненість в собі, в своєму майбутньому, різні хвороби, які дуже пов'язані з психосоматикою".
Лікарі медико-соціального відділення застосовують аромо- та фітотерапію, використовують аромомасла для масажів та інгаляцій. Спеціально облаштований і інтер'єр кімнати. Вже кілька місяців тут живе пара папуг. Все це, кажуть фахівці – найкращий спосіб зняти стрес і напругу. Подбали в управлінні і про тих, хто потребує інвалідних колясок, ходунків чи милиць, але не може їх купити.
Марія Чашка, начальник управління соціальної політики Тернопільської міськради: "Згідно законодавства безкошовно засобами реабілітації мають право користуватися лише інваліди, Але є багато людей, які з віком потребують візка інвалідного чи ходунків, чи милиць. Чи травмувалися і потребують цього. Для того, щоб люди не витрачали на це кошти, а могли покористуватись, повернути і ще комусь ці засоби зможуть допомогти, ми сьогодні презентуємо пункт прокату засобів індивідуальної реабілітації".