Головна суспільство Відсутність каналізаційно-очисних споруд на Тернопільщині може обернутись екологічним лихом

Відсутність каналізаційно-очисних споруд на Тернопільщині може обернутись екологічним лихом

317

Каналізаційно-очисних споруд на Тернопільщині майже немає. Це грозить екологічним лихом для області. Проблему взяли на контроль у Тернопільській облдержадміністрації і готують проект, яким мають відновити будівництво та ремонт каналізаційно-очисних споруд на Тернопільщині.

– Бережанський район – каналізайно-очисні споруди збудовані у 80-х роках, на 90% не придатні до експлуатації. Борщівський район – смт. Скала-Подільська -відсутні, Борщова – зруйновані і продані, Бучацький район – локальні очисні споруди не працюють. Гусятинський район – у Копичинцях зруйновані, а проектно-кошторисна документація застаріла, заходи для будівництва не вживаються, – розповідає начальник Тернопільської ОДА Олег Сиротюк.

Чи не єдині діючі каналізаційно-очисні споруди на Тернопільщині, окрім самого Тернополя, у Заліщиках. Там вони обслуговують половину населення райцентру. Куди дівають відходи, залишається лише здогадуватися. В облдержадмінісрації констатують – у водойми Тернопільщини через фактично відсутні очисні споруди потрапляють нечистоти і згубно впливають на екологію краю. Ситуацію називають катастрофічною. Єдиний вихід – будівництво каналізаційно-очисних споруд, а на це потрібні гроші. Проект, над яким зараз працюють в облдержадміністрації, має вирішити екологічні проблеми на Тернопільщині, каже Олег Сиротюк.

– Проектом програми передбачено фінансування 83 мільйони гривень, з державного бюджету – 67 мільйонів, з обласного бюджету – 4,8 мільйонів гривень, а також кошти районних бюджетів, сільських та з інших джерел. Дана програма зараз на завершальній стадії, готуємо для подачі на сесію обласної ради, щоб її затвердити і реалізувати, – говорить Олег Сиротюк.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here