додому Новини Відомий економіст презентував у Тернополі свою книгу “Новий Захід. Українська мрія”

Відомий економіст презентував у Тернополі свою книгу “Новий Захід. Українська мрія”

608
Відомий економіст презентував у Тернополі свою книгу “Новий Захід. Українська мрія.” Це перша економічна книга у новітній історії України. У ній автор розповів про те, як створити тисячі нових бізнесів та мільйони робочих місць, незважаючи на складне післявоєннне відновлення економіки. Загалом, економіст розповів поетапний план, як перетворити Україну на успішну державу. Подробиці цього плану – знає Назарій Голуб.
Як зробити так, щоб українська економіка стала найсильнішою у світі? Відповідь на це запитання можна дізнатися у книзі «Новий Захід. Українська мрія». Її автор – білоруський економіст стратегії планувань нових ідей Ярослав Романчук, який через політичні репресії у 2021-му був змушений залишити батьківщину. Наразі він працює в Україні. У книзі автор описує наукові та практичні засади економічної політики України, яка в умовах повномасштабної війни зіткнулася з глибокими кризовими явищами і прагне їх подолати.
Ярослав Романчук, економіст, автор книги, каже: “Україна мала матеріальну базу для потужної армії та оборони. Україна була країною для 45 млн українців і інших людей, котрі можуть тут працювати, треба створити такі умови, щоб було комфортно, безпечно, а також, щоб ми виграли конкуренцію юрисдикції”.

Загалом, економіст представив поетапний план, як перетворити Україну на процвітаючу та успішну державу. Пропозиції автора ґрунтуються на аналізі теорій і моделей економічного зростання, досвіді реалізації стратегій у країнах, що розвиваються.

“Треба було перш за все зробити таку важливу діагностику, чому Україні економіка не трималася перші 30 років. Не трималася тому, бо ми бачимо по конкретних показниках, середній темп зростання економіки починаючи 1992-2021 – це мінус 1% ВВП, до порівняння Польща має 4,1%, а всесвітній показник це 3,4”.

Ярослав Романчук пропонує створити “Новий Захід” в Україні за допомогою інноваційної моделі економічного розвитку, яка грунтується на економічній свободі та території підприємницького зростання.

Ірак також був під зміщеним керуванням, для Іраку вибачили 80% борги, а потім зробили етап централізації. Це 15 років пройшло“.

Згідно зі стратегією, описаною у книзі, відновлення України повинно відбутися протягом 10-ти років. На думку автора книги, наслідком проведених реформ стане прискорення розвитку як Тернопільщини, так і всієї країни.