Головна надзвичайне Відомі імовірні причини загибелі 17 тисяч курчат на Зборівщині (оновлено, коментар фахівця)

Відомі імовірні причини загибелі 17 тисяч курчат на Зборівщині (оновлено, коментар фахівця)

518

Орієнтовно 17 тисяч курчат загинуло на одній із птахоферм у Зборівському районі. Птиця гинула з 28 до 30 жовтня 2013 року, повідомляє офіційний інтернет сайт Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.

Ймовірні причини загибелі двотижневих курчат пов'язують або зі зміною комбікорму, або з проведеною 25 жовтня вакцинацією птиці, розповіли TV-4 в Головному управлінні ветеринарної медицини в Тернопільській області. Фахівці виключають можливість вірусного захворювання курчат хворобою Ньюкаслав, відтак загрози для інших підприємств, кажуть експерти, попередньо немає.

Аби встановити остаточні причини загибелі птиці відповідні служби проводять лабораторні дослідження. Відомо те, що це вже другий випадок масової гибелі птиці у селі Вірлів. Минулого місяця на цій же птахофермі загинуло 25 тисяч курчат, тоді фахівці назвали причину – отруєння підмаренником у пшениці, якою годували птахів.

Володимир Марків, начальник відділу забезпечення протиепізотичних заходів ГУ ветеринарної медицини в Тернопільській області: "Поки що Тернопільській регіональній лабораторії  виключено хворобу Нюкасла. Ми взяли 20 проб крові, і в тих титрах антитіл не подобає на польовий вірус Нюкасла. Йде продовження досліджень у Львові, на жаль, ми не маємо ніяких результатів офіційних. Я не можу стверджувати, що це наслідок вакцинації. Тому що 5 днів до того, як почались проблеми, пройшла зміна комбікорму. Тому що підросли ті курчата, і йде зміна комбікорму. Можливо, це від комбікорму. Ми не готові сказати в даний час". 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here