Головна суспільство Відновити у Тернополі військову частину сьогодні вимагали люди під стінами обласної державної...

Відновити у Тернополі військову частину сьогодні вимагали люди під стінами обласної державної адміністрації

367

Відновити у Тернополі військову частину сьогодні вимагали люди під стінами обласної державної адміністрації. У свою чергу представники влади та військового комісаріату спробували довести пікетуючим, що військова частина у Тернополі вже створюється.

Під стіни Тернопільської ОДА прийшло близько 20 людей. Вони вимагали якнайшвидшого відновлення артилерійської бригади у місті, яку розформували за правління Януковича близько півроку тому. Серед невдоволених людей – переважно жінки із дітьми, чиї чоловіки раніше служили у військовій частині Тернополя, також колишні військовослужбовці і просто небайдужі тернополяни.  

– В обласному центрі повинна бути військова частина. Україна на межі війни і потрібно щоб нас захищали люди, військовослужбовці, – вважає учасниця пікету за відновлення артбригади в Тернополі, дружина військовослужбовця Оксана Валіхова.

– Найкращі частини в Україні, найкращі військові частини були розформовані, а тепер я борюся за те, щоби в Тернополі була повернена військова частина. Тут в дуже хорошому стані збережені казарма, тир, плац, військово-навчальний центр та інші приналежності, це все було розформовано півроку тому, для чого це знищувати? – говорить організатор пікету за відновлення артбригади у Тернополі, дружина військовослужбовця Жанна Мерзлікіна.

До пікетуючих вийшов завідувач сектору з питань запобігання корупції, взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату ОДА Борис Довгий та тимчасовий виконувач обов'язків військового комісара Тернопільської області Олександр Музиченко. Вони спробували пояснити, що нині на місці колишньої військової частини уже створюється нова – батальйон територіальної оборони, та пікетуючих ця відповідь задовільнила не одразу.

– Цей батальйон, який на даний момент створюється, батальйон територіальної оборони, прийняте рішення, що він залишиться в мирний час. В такому ж штаті, як він зараз на даний момент є. Це вже є перші кроки для того, щоб відновити якусь частину, і та земельна ділянка військової частини, містечко військове, воно залишається за батальйоном територіальної оборони. Зараз не на часі дальніші плани якісь. Плани генерального штабу на даний момент я теж не можу коментувати, і не час зараз щось створювати більше, – розповідає т.в.о. Тернопільського обласного військового комісара Олександр Музиченко.

Все ж на цьому запитання від пікетуючих не закінчилися.

– Ми не хочемо тут на місці військової частини ні супермаркетів, ні торгово-розважальних комплексів, ми хочемо просто повернення військової частини А 1769. Тобто батальйон, він може окремо існувати як батальйон при військовій частині. Ви зрозумійте, треба, щоб говорити, мати компетентність. Батальйон – це є окрема військова частина, все. Є номер військової частини А 0121, цего батальйона, все. Це є військова частина. Туда можуть бути внесені зміни до цього штату. Тоїсть, вона може бути сьогодні з одною чисельністю. Завтра-післязавтра його можуть ще більше розгорнути і назвати його, допустим, вже бригадою. На даний момент уже дали базу для того, щоб створили військову частину повнокровну. Його забезпечують зараз технікою, спочатку зробили, зібрали людей туда і далі воно буде розвиватися, – каже Олександр Музиченко.

Залежно від подій в Україні, а відтак і остаточного призначення створеної військової частини, охочі, а зокрема й ті, що служили у тернопільскій артбригаді раніше, можуть заключити контракт та знову служити у Тернополі.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here