додому здоров'я Відкрили оновлене гематологічне відділення Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні

Відкрили оновлене гематологічне відділення Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні

1001

Герої казок та мультфільмів поселились на стінах коридорів гематологічного відділення Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні. Проект організували та оплатили спонсори, втілювали – місцеві художники. Задоволення ж тепер гарантоване всьому медперсоналу та пацієнтам лікарні. Медики кажуть: добре було б, якби знайшовся спонсор і на медичне обладнання.

Лікарня, тим паче гематологічне відділення – не найкраще місце для проведення літніх канікул. Проте захворювання цих дітей ділять їх життя не на пори року, а на курси лікування. Кожен із них може тривати місяцями. На цей час лікувальний заклад стає домівкою.

Наталя Максимлюк, мама пацієнтки гематологічного відділення: "Лікування моєї дитини триває вже 10 років. Раніше переважно лежали в другій лікарні, а останні 4 роки ми лежимо тут в лікарні, в гематології".

Жінка й без того безмежно вдячна чуйним лікарям, проте останній приїзд став для пані Наталі і її донечки Марічки приємною несподіванкою.

Наталя Максимлюк, мама пацієнтки гематологічного відділення: "Цього разу ми вже приїхали і побачили зовсім нову картину, гарні малюнки і хотіли б попросити спонсорів, які мають можливість, щоб вони якомога більше допомагали лікарні і таким лікарям".

Впродовж останніх кількох місяців у гематологічному відділенні тривав ремонт. Після нього на стінах коридорів ожили яскраві різнокольорові герої казок та мультфільмів.

Галина Данилюк, представник спонсора: "Цей проект ми започаткували … в одному з відділень Львівського охматдиту … Мета програми – сприяння у проведенні ремонтів дитячим лікарням і відділенням, а на завершальному етапі наше завдання – оздобити малюнками з мультфільмів та казок, які так полюбляють діти".

Та й самих героїв допомогали обирати діти. Потім майже три тижні їх малювали місцеві художники. Бувало, кажуть, захоплива робота тривала вночі.

Віталій Бохенок, художник: "Спочатку ми підходимо з таким власним розуміннямм творчої справи і малюнку, але коли ми прийшли в відділення, все змінилось. Розуміння того, для кого ми це робимо, змушувало викластись на всі сто, щоб подарувати цю радість і щастя дітям".

Ті, для кого так старались митці, роботу оцінили.

Ліля, пацієнтка гематологічного відділення: "Мені дуже подобаються всі малюнки, гарний ремонт і дуже добрі лікарі".

Марічка, пацієнтка гематологічного відділення: "Мені найбільше ця лікарня сподобалась, тут дуже багато лікарів, добрі вони. Я тут вже не перший раз. Щоб було тут ще більше таких спонсорів".

А на відкритті оновленого відділення ще й подарунки отримали.

Настя, пацієнтка гематологічного відділення: "Я отримала зайчика, блокнотика, ручку і шоколадку".

Але найважливіше, що отримали діти разом із малюнками, ще більше шансів на швидке одужання.

Людмила Рудько, завідувач гематологічного відділення Тернопільської міської дитячої лікарні: "Такі прекрасні казкові малюнки, вони дуже позитивно вплинуть на психо-емоційний стан дітей, котрі так тяжко лікуються. Коли ми їх виносимо їз маніпуляційного кабінету після чергової пункції, діти як краєчком ока глянуть на ті малюнки, їм вже веселіше на душі".

Щороку у цій лікарні виявляють в середньому 20 дітей з онкогематологічними захворюваннями. Зараз у відділенні перебуває 30 пацієнтів, третина з яких проходить хіміотерапію. Тому потреба в медичному обладнанні тут існує.

Людмила Рудько, завідувач гематологічного відділення Тернопільської міської дитячої лікарні: "Нам потрібен біохімічний аналізатор крові. Ми б дуже були раді. А взагалі такому генеральному спонсору, який би мав багато коштів, нам треба комп'ютерний томограф. Ми дуже страждаємо від цього, нам треба робити обстеження дітям деяким раз в місяць, чи раз в три, відправляємо дітей в інші лікарні. В нас немає такої апаратури".