додому здоров'я Відкрили амбулаторію загальної практики сімейної медицини на вул. Петриківська

Відкрили амбулаторію загальної практики сімейної медицини на вул. Петриківська

626

Сімейні лікарі будуть ближчими до пацієнтів. У Тернополі відкрили ще одну амбулаторію загальної практики сімейної медицини на вулиці Петриківська. Тепер таких амбулаторій у місті три. Раніше запрацювали дві: на вулиці Леся Курбаса та біля 27 школи на вулиці Куліша. Амбулаторія на Петриківській облаштована найкраще, зазначає міська влада. Прийом тут будуть проводити 6 сімейних лікарів.

Відтепер мешканцям вулиць Кривоноса, Миру, Дружби, частини вулиці Винниченка не доведеться їхати на прийом до сімейного лікаря у третю міську лікарню. Амбулаторія на Петриківській розташована поряд із житловими будинками. Так у Тернополі модернізують первинну ланку медицини.

Микола Медвідь, головний лікар Тернопільського міського комунального закладу "Центр первинної медико-санітарної допомоги": "Головне завдання реформи – це покращення якості медичної допомоги і її доступності. Доступності в тому числі і фізичної, щоб заклади охорони здоров'я були близькі до того населення, якому надається допомога. Тепер немає потреби їхати у міську лікарню №3, а отримати первинну медичну допомогу у цій нововідкритій амбулаторії".

Світлана Олексишин, завідувач амбулаторії №6 "Центру первинної медико-санітрної допомоги" у Тернополі: "Думаю, що черги будуть, бо ми функціонуємо декілька днів і у нас вже є дуже багато пацієнтів, бо я кажу, що їм дуже зручно. Люди йдуть сюди, їм близько".

Влада міста зазначає: це перша амбулаторія, яка повністю забезпечена і кадрами, і усім необхідним обладнанням. Навантаження на одного лікаря – близько двох тисяч пацієнтів. В амбулаторії прийматимуть також профільні лікарі: хірург, лор, окуліст та невропатолог. Окрім того, що пацієнтам тепер буде значно зручніше, легше працюватиметься і лікарям, зазначає завідувач амбулаторії.

Світлана Олексишин, завідувач амбулаторії №6 "Центру первинної медико-санітарної допомоги" у Тернополі: "Зручно для наших лікарів тому, що значно скорочується час добирання лікарів на дільницю при обслуговування пацієнтів вдома. У нас передбачаються також аналізатори крові, сечі, холестеринометр, то ми будемо старатися надавати максимальну допомогу пацієнту тут, на території амбулаторії".

Де у Трнополі відкриють наступні амбулаторії, міська влада поки сказати не може. Приміщення, які були у комунальній власності, вже облаштували, а на купівлю нових грошей немає.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Є можливість зробити невелике перепрофілювання, вкласти мінімальні кошти в ремонт, поставити необхідне обладнання і лікарі можуть працювати. Такі приміщення, які є нашими, як на Сонячному масиві або тут, то вони під це використовуються. Відкриття в інших приміщеннях, то це залежить від можливостей міського бюджету – наскільки там будуть зайві кошти, щоб добудовувати окремі амбулаторії".