Головна надзвичайне Відходи – у воду. Чортківчани підозрюють місцеві заводи у забрудненні Серету

Відходи – у воду. Чортківчани підозрюють місцеві заводи у забрудненні Серету

765

Мешканці Чорткова скаржаться на систему водопостачання і водовідведення. Особливо людей турбує потічок білого кольору з дуже неприємним запахом, що тече біля стрельбища  в районі вулиці Шопена бічна та впадає в річку Серет. Мешканці припускають, що це скиди місцевих м'ясокомбінату та сирзаводу. Працівники екологічної інспекції в присутності активістів взяли проби води, результати будуть за тиждень.

Ось краєвиди річки Серет в Чорткові. За декілька метрів можна побачити протилежну картину – білий потічок, з жахливим запахом, який стікає в той самий Серет. Поблизу житлові будинки, студентські гуртожитки, школа.

– Оце зараз кажуть, що сирзавод таке випускає щось страшенно вонюче. Але воно як коли, часом його не дуже чути, а часом так смердить, що неможливо дихати, – розповідає мешканець Чорткова Микола.

– Чи кудись Ви зверталися в якісь інстанції?

– Починаючи ще з радянських часів і в "Перець" писали, вони приїжджали. А потім м'ясокомбінат зробив цю трубу, бо воно стікало все он туди, там робилося озеро і те все тут кипіло.

Чортківчани пригадують, що колись в цьому потічку і купались і рибу ловили.

– Потім построїли м'ясокомбінат перший, пустили ті всякі стьоки, построїли сирзавод, пух-перо, і от що получилося, тут вже не те що риба, тут люба казявка вмирає. Ця труба деколи, якщо йдуть сильні повені, її забиває і стьоки течуть в цю калабаню, в жаб'яче озеро, тут жахливі запахи.  Скільки знаю, сирзавод працює повністю на Москву, а ми маємо тільки забруднений потічок, – каже мешканець Чорткова Богдан.

Працівники екологічної інспекції в присутності активістів взяли проби води, результати будуть за тиждень. Автомайданівці, представники громадської організації "Майдан" обіцяють, що проблему триматимуть на контролі.

– Будемо звертатися, будемо писати листи в Київ, в певні організації щоб повпливали на це, бо самі ви бачите яка ситуація, забруднюється річка Серет, дуже багато сіл, міст, які звідти качають воду, це питтєва вода і хто знає, які там нижче очисні споруди чи вони працюють. Будемо намагатися вирішити це питання, – говорить представник Тернопільського Автомайдану Богдан Радецький.

Частину води, яку п'ють чортківчани, беруть саме з Серету. Вартість кубу води для населення в Чорткові перевищує тариф Тернополя і становить 10 гривень 43 копійки. Люди скаржаться на систему водопостачання та водовідведення. Термін експлуатації 60%  чортківських мереж закінчився, каже керівник Чортківського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства. Цього року за рахунок місцевого бюджету замінили 850 метрів водопроводу з одного водозабору, це за словами чиновника, покращило якість води. Проте вирішити проблему водопостачання і водовідведення в Чорткові без підтримки держави – неможливо.

– З цим питанням ми залишаємося на одинці з органом місцевого самоврядування, бюджет Чорткова не є такий великий щоб побудувати нові очисні за 24 мільйони і станцію очистки за 11. На даний час розроблена проектно-кошторисна документація, яка пройшла відповідну експертизу, і на цей рік через міністерство регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ включена в програму на фінансування. Це єдиний такий проект по області, на який мають бути сконцентровані всі кошти, – розповів начальник Чортківського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства Валерій Вівчар.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here