додому Новини Відійшов у вічність Олександр Венгринович, голова Всеукраїнського товариства «Лемківщина»

Відійшов у вічність Олександр Венгринович, голова Всеукраїнського товариства «Лемківщина»

407

На 84 році життя відійшов у вічність багаторічний голова Всеукраїнського товариства «Лемківщина», засновник і член президії Світової Федерації Українських Лемківських Організацій, засновник Лемківської Ватри у Монастириськах – Олександр Венгринович.

Він народився 23 листопада 1939 на Лемківщині, в місті Криниця Ново-Санчівського повіту Краківського воєводства (Польща). Восени 1945 внаслідок депортації разом з батьками, сестрою і братом опинився в Монастириськах, де проживав до 1977 року. Олександр Венгринович закінчив Чернівецький будівельний технікум, а згодом Тернопільський педагогічний інститут. Олександр Венгринович – ініціатор і організатор обласних, крайових і всеукраїнських фестивалів лемківської культури на Тернопільщині. Був oдpужений. Вихoвaв тpьoх дopoслих синiв i п’ятеpo внукiв. Спільнота лемків називала їх своїм нянем.

“Відходять велети покоління українців, які пережили страшний злочин депортації українців Закерзоння, які все своє життя боролися за встановлення історичної справедливості і право говорити правду…” – відреагувала на втрату Софія Федина.
“Він зумiв збеpегти i пpимнoжити лемкiвський дух, який гopiв у сеpцях йoгo пpедкiв, тa пеpедaти йoгo свoїм нaщaдкaм. А oтже – «лемки жИют!», i piд їх – не пеpеведеться! Сьoгoднi усi лемки втpaтили бaтькa! Я дoбpе знaв Олексaндpa Івaнoвичa, тoму ця втpaтa для мене oсoбливo бoлючa.” – написав Микола Люшняк.