додому здоров'я Відділення рентгененоендоваскулярної хірургії відкрили в Тернопільській міській лікарні №2

Відділення рентгененоендоваскулярної хірургії відкрили в Тернопільській міській лікарні №2

1029

vlcsnap-2015-07-27-17h37m39s185Відділення рентгененоендоваскулярної хірургії відкрили в Тернопільській міській лікарні №2. Наразі воно єдине в області. Завдяки унікальному обладнанню проводять операції на серце без розрізу, що дає можливість зменшити смертність від інфаркту міокарда. Нині відділення запрацювало повноцінно. Крім того, в інших лікувальних закладах міста тривають капітальні ремонти. У лікарні швидкої допомоги облаштували чотири операційних, а у третій міській лікарні відремонтували пральну, придбали 3 пральних машинки, цетрифугу та парогенератор.

У 2011 році для хірургічного відділення другої міської лікарні придбали унікальне обладнання – ангіограф. Це унікальний комплекс для діагностики, лікування і оперування пацієнтів із судинною патологією. Завдяки операціям, які проводять без розрізів та загального наркозу, зменшилась смертність пацієнтів, зокрема, від інфаркту міокарда.

– Загалом запровадження цієї методики дали змогу вперше за останніх 25 років зменшити смертність від гострого інфаркту міокарда приблизно на 5 відсотків, що це означає, це приблизно 30 – 40 хворих додатково врятованих кожного року, – розповідає завідувач відділення рентгеноендоваскулярної хірургії Тернопільської лікарні №2 Олег Луговий.

Нині у другій міській лікарні відділення рентгеноендоваскулярної хірургії запрацювало повноцінно. Тут зробили капітальний ремонт, облаштували десять палат та придбали необхідне обладнання.

– Раніше воно працювало як служба, тобто операції виконувались. Але була потреба збільшити кількість операцій та та кількість пацієнтів, які після операції тут могли б пройти лікування. І тому було надано додаткові кошти для проведення капремонту та облаштування відділення, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Цьогоріч капітально відремонтували і операційні зали у лікарні швидкої допомоги Тернополя. Тут замінили вікна та двері, усі комунікації, освітлення та встановили кондиціонери.

– Це для нас дуже велика допомога, тому що в нас лікарня швидкої допомоги і щорічно в операційному блоці проводиться від 3,5 до 4 тисяч оперативних втручань, і ремонт в операційному блоці не проводився протягом останніх 20 років, – каже  головний лікар Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський.

Тут проводять травматологічні та хірургічні операції. Операційні забезпечені унікальним обладнанням. До прикладу, завдяки цьому апарату минулоріч тернопільським медикам вдалось відновити повністю ампутовану руку пацієнта. А для астматиків та пацієнтів з хворобами серця завдяки цьому апарату вводять наркоз через спеціальну маску. У лікарні швидкої допомоги також відремонтували рентген-кабінети, які щорічно обслуговують близько десяти тисяч пацієнтів з міста та області. У третій міській лікарні капітально відремонтували пральну. Придбали три нових пральних машинки, цетрофугу та парогенератор. Тепер у місті працюватиме єдина централізована пральню для всіх лікарень. А завдяки встановленню електричноого парогенератора тут зекономлять немалу суму грошей та повністю відмовляться від використання газу.

– Зараз в 3 лікарні почала працювати нова пральна, мета якої забезпечити прання білизни з усіх медичних закладах міста. Якщо до цього

вони окремо замовляли собі прання та чистку білизни, і відповідно вартість прання було десь 12,13 гривень за один кілограм прання, то зараз, встановивши це обладнання, вартість прання буде коштувати в межах 7,5 гривень, – говорить Сергій Надал.