додому освіта Відбувся обласний етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика

Відбувся обласний етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика

471

 

У минулі вихідні на Тернопільщині за звання кращого знавця української мови змагалися школярі. Відбувся обласний етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Діти писали твір та виконували граматичні завдання.

Міжнародний конкурс імені Петра Яцика проводять щороку, аби утвердити статус української мови як державної, піднести її престиж, виховати в української молоді повагу до мови свого народу. Участь у конкурсі брали школярі починаючи з третього класу. Відповідно до віку, діти отримували різні завдання та різний час на їх виконання. Учасники Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика зізнаються: щороку рівень конкурсу зростає, однак це ще більше заохочує їх брати участь і випробовувати власні сили.

Катерина Канюка, учениця Збаразької школи №1: "На цьому конкурсі, я вже не вперше. Я на ньому один раз була. Завдання мені вдаються не дуже важко, особливо граматичні. Твір може мені не так легко вдатися. Українська мова один з моїх улюблених предметів. Цей конкурс мені дуже важливий, мені дуже подобається в ньому брати участь. Дуже цікаві завдання дають".

Микола Козир, учень Гусятинської школи: "Я не вперше на цьому конкурсі, я вже тут втретє. Мені подобається цей конкурс, бо я можу розвивати свою мову і гарно  навчатися на неї.

Мовознавчі конкурси і олімпіади дуже потрібні, кажуть педагоги. Вони не тільки пропагують українську мову, а й розвивають і заохочують талановитих дітей. Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика  офіційно стартував 9 листопада, у День української писемності та мови, а фінальний етап проведуть у січні.