додому Головні Відбулась сьома сесія Тернопільської обласної ради: коротко про головне

Відбулась сьома сесія Тернопільської обласної ради: коротко про головне

414
У Тернопільській обласній раді відбулася перша сесія після звільнення Михайла Головка. Депутати нашого краю розглянули щонайменше 119 питань, які стояли на порядку денному. Першочергово народні обранці проголосували про присвоєння звання «Почесного громадянина Тернопільської області» трьом воїнам нашого краю посмертно: Сергію Королю, Віталію Дереху та Михайлу Цимбалістому. Наступними депутати розглянули питання, що стосуються повернення державі споруд Миколаївського собору у Кременці, покращення якості медичного обслуговування у нашому краї, посилення заходів з декомунізації та деколонізації, а також прийняли ряд господарських рішень. Коротко про головне – розкаже наша Юлія Пацкаль.
Повернення української святині – українській державі, посилення заходів з ліквідації символів тоталітарного комуністичного режиму в нашому краї, реформа медичних закладів. Ці та інші питання розглянули депутати Тернопільської обласної ради на сьомій сесії сьомого скликання, що відбулася 30 листопада. Традиційно, на початку засідання, усі присутні вшанували хвилиною мовчання тих, хто віддав своє життя за незалежність України.

На порядку денному народні обранці розглянули близько ста питань. Першочергово депутати проголосували за присвоєння звання «Почесного громадянина Тернопільської області» трьом воїнам нашого краю посмертно: Сергію Королю, Віталію Дереху та Михайлу Цимбалістому. Друге питання – повернення державі споруд Миколаївського собору у Кременці.

Володимир Труш, голова Тернопільської ОВА, коментує: “Ми повернули до державної власності Кременецький Свято-Миколаївський собор, де був колись, чомусь, в московському патріархаті.//Сьогодні в 6 ранку почалися всі ті заходи. Було залучено достатню кількість Нацполіції – близько 300 чоловік. Були залучені працівники СБУ, працівники виконавчої служби”.

53 депутати обласної ради рішенням «ЗА», підтримали і скерували звернення до Управління СБУ в Тернопільській області, Головного управління Національної поліції та Західного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції про вжиття невідкладних заходів щодо повернення державі споруд святині з незаконного користування московського патріархату.

Також народні обранці проголосували за посилення заходів з декомунізації та деколонізації на території нашого краю. Проєкт рішення підтримали 54 депутати.