додому суспільство Відбулась перша в Західній в Україні конференція «Dev.сamp», присвячена веб-розробці та суміжним...

Відбулась перша в Західній в Україні конференція «Dev.сamp», присвячена веб-розробці та суміжним технологіям

418

Перша цьогоріч в Західній в Україні конференція «Dev.сamp. Теорія, практика, технології», присвячена веб-розробці та суміжним комп'ютерним технологіям, відбулась у Тернополі.  WEB-розробники, дизайнери, програмісти з Тернополя, Києва, Одеси, Львова та інших регіонів України ділились досвідом використання нових інформаційних технологій. Для Тернополя така конференція – це ще одна можливість запровадження комп'ютерних технологій у повсякденне життя городян.

Відбувалась комп'ютерна конференція на базі педагогічного університету, який є одним із її організаторів.

Володимир Брославський, начальник відділу виховної роботи ТНПУ ім. В. Гнатюка: "Було оголошено відкритий запис. Всі бажаючі, хто хотів заявити себе, хто хотів приїхати подивитися, послухати, повчитися, мали можливість зареєструватися на спеціально створеному сайті і, відповідно, після реєстрації взяти участь у конференції".  

Доповідачі – з Києва, Львова, Одеси, а загалом до участі у конференції зголосились понад 230 учасників з усієї України.

Леонід Новіков, один із організаторів конференції: "Цей захід спанований взагалі для того, щоб популяризувати ІТ взагалі в Тернополі, зокрема, на цій конференції збирається дуже багато веб-розробників, ми хочемо показати, що в Тернополі є веб-розробники, їх є багато, ну, і обмін досвідом, нові знайомства. Фактично на західній Україні цього року це от вперше така конференція такого роду і досить велику аудиторію ми зібрали".

Дмитро Костюк, учасник конференції з Києва: "Здесь я хочу посмотреть на масштаб этой конференции. В Киеве – это одно, но мне было интересно, как это происходит именно в регионах, и Тернополь – это очень хороший будет пример".

Аби не залишитись на узбіччі світової конкуренції країн і міст у запровадженні новітніх технологій та інвестицій, Тернопіль має бути в тренді, вважає міський голова, тому така конференція саме в Тернополі – це добрий початок і нові можливості, хоч і зараз у запровадженні нових інформаційних технологій Тернопіль задніх не пасе, вважає Сергій Надал.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "В нас вже сьогодні функціонує система GPS навігації і контролю громадського транспорту, з березня починається впровадження автоматизованої системи обліку пасажирів і продажу квитків, йде розробка електронної карти міста, функціонує автоматизована система зовнішнього відеоспостереження за найбільш проблемними ділянками доріг і вулиць міста Тернополя, розробляється система моніторингу діяльності підприємств житлово-комунального господарства, тому ця тема для нас є цікавою. навіть те саме фукціонування системи Wi-Fi в усіх парках Тернополя, – це є той досвід, яким ми можем вже ділитися".

Якщо перша ком'ютерна конференція вдасться, організатори обіцяють зробити її у Тернополі традиційною.

Леонід Новіков, один із організаторів конференції: "Ми взагалі плануємо щороку проводити таку конференцію в Тернополі приблизно в цей час, і загалом на майбутнє ми знову ж таки для розвитку ІТ-спільноти в Тернополі плануємо щокварталу мінімальні такі збори, зокрема і Хмельницькому такуе проводять, в нас буде щось схоже".