Головна суспільство Відбірковий тур фестивалю людей з особливими потребами “Барви життя” відбувся у Тернополі

Відбірковий тур фестивалю людей з особливими потребами “Барви життя” відбувся у Тернополі

426

Дехто з них позбавлений радості чути, бачити чи здатності вільно пересуватись. Втім, фізичні вади не змогли зламати їх бажання творити, розвиватись і щоденно дарувати іншим свої "Барви життя". Саме таку назву має Всеукраїнський фестиваль, де люди з особливими потребами вже вкотре це доводять. Сьогодні відбірковий тур обласного етапу цього фестивалю відбувся у Тернополі.

Галина Крупа-Верета старанно вимовляє кожне слово. Ще кілька років тому для неї це був справжній подвиг. Через хворобу в дитинстві, дівчинка втратила слух і до п'яти років не розмовляла взагалі. Роки наполегливого навчання в спеціалізованій школі, а далі у Теребовлянському училищі культури дали результат. Сьогодні Галина не лише добре розмовляє, а й співає, щоправда, поки мовою жестів.

Галина Крупа-Верета, учасниця обласного етапу Всеукраїнського фестивалю "Барви життя": "Я в школі писала, вчилась, все добре, оцінки мала добрі, виступала, вишивала, співала, я різне можу робити".  

Крім цих досягнень у Галини сім'я. Чоловік, також вихованець школи для слабочуючих, та півторарічний синочок Дем'ян. Серед перших помічників – мама Галини. Зі сльозами на очах жінка розповідає: займатися з такими дітьми – не значить оберігати їх від труднощів при спілкуванні з однолітками, які чують, а навпаки, адаптовувати до повсякденних умов життя.

Оксана Євгенівна, мама Галини: "Вона закінчила училище, 4 роки там навчалась, і їй ще те училище допомогло. Бо там чуючі діти, говорящі, і їй дуже на користь пішло. Вона нормально, зі всім вона справляється одна. В неї талант в руках, вона малює, вишиває, співає, танцює".

Для особливих людей – особливий фестиваль. Тут присутні гаряче підтримують аплодисментами виступи, з захопленням оглядають вишивки, роботи з бісеру. А замість суворого журі – конкурсна комісія, яка й вирішить хто поїде представляти Тернопільщину на Всеукраїнському фестивалі "Барви життя".  

Володимир Сушко, директор Тернопільського обласного методичного центру народної творчості: "Ми більше переглядаємо їх творчість, щоб їм щось порадити, підкреслити, щоб вони  краще виглядали. І я думаю, що якщо знайдуться кошти, можливо, і благодійники допомогли цим людям, щоб доїхати в Київ. Тому що складно за бюджетні кошти добиратись туди і назад, бо зараз складно трошки з фінансуванням".

Всеукраїнський фестиваль "Барви життя" відбудеться у столиці 3 грудня – у Всесвітній день людей з обмеженими можливостями.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here