додому Новини Від сьогодні в Україні по-новому нараховують субсидії

Від сьогодні в Україні по-новому нараховують субсидії

615

vlcsnap-2014-10-01-16h20m43s171Від сьогодні в Україні по-новому нараховують субсидії. Відповідне рішення прийняв Кабінет Міністрів ще у серпні. Відтепер діють нові соціальні нормативи користування комунальними послугами, соціальні норми житла, а також новий спосіб розрахунку розміру субсидії.

З 1 жовтня запроваджується нова норма житла для надання субсидій. Тепер претендувати на пільги може сім’я з більшою площею житла. Наприклад, раніше сім’я з двох людей могла мати помешкання не більше 52,5 метрів квадратних, а тепер це 62,5 метри. Для пільгових категорій людей соціальні норми житла залишилися на попередньому рівні. З 1 жовтня, щоб отримати субсидію, доведеться добре поекономити холодну і гарячу воду, а також газ. Наприклад, якщо раніше держава платила за 11 використаних кубометрів газу, то тепер тільки за 7.

Подібне нововведення стосується і води. Якщо людина використала більше від встановленої норми, то оплачує перебір за власні гроші. А от на електрику нормативи навпаки зросли. Змінюється також спосіб розрахунку субсидії. Тепер допомога від держави буде залежати від доходу сім’ї і буде розраховуватися за спеціальною формулою. Спочатку необхідно розрахувати середньомісячний сукупний дохід сім’ї. Потім отримане число поділити на середній прожитковий мінімум, поділити на кофіцієнт 2 і помножити на 15%.

– Таким чином ми визначаємо відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги. Для того, щоб визначити суму обов’язкової плати, то необхідно середньомісячний сукупний дохід сім’ї помножити на цей визначений нами відсоток обов’язкової плати. Для того, щоб визначити субсидію, нарахована сума за житлово-комунальні послуги віднімається від суми цієї визначеної нами обов’язкової плати і так визначається розмір субсидії, – пояснює в.о. начальника управління соціальної політики Тернопільської міськради Володимир Сулима.


Звертатися ж в управління соціальної політики потрібно з початком опалювального сезону. Документи прийматимуть в ЖЕКах і безпосередньо в управлінні соціальної політики Тернопільської міськради.

Поряд із субсидіями діють також компенсації за комунальні послуги. Тобто, одна сім’я може отримувати обидві пільги.

– Компенсації будуть призначатися за мінусом пільг і житлових субсидій. Тобто компенсація буде вираховуватись як різниця між платою за житлово-комунальні послуги до підвищення цін і після підвищення цін з врахуванням пільг і субсидій, – говорить Володимир Сулима.

Зараз у Тернополі компенсацію за комунальні послуги отримує лише 17 сімей і розмір її невеликий: 8, 9, 15 гривень. В управлінні кажуть, очікують збільшення кількості звернень уже з початком опалювального сезону