додому здоров'я Від початку року на Тернопільщині майже 300 людей захворіли на кишкові інфекції

Від початку року на Тернопільщині майже 300 людей захворіли на кишкові інфекції

672

Літо – традиційна пора для спалахів кишкових захворювань та харчових отруєнь: надворі тепло і залишена ненадовго на столі їжа може швидко псуватись і нести загрозу здоров'ю. Від початку року на Тернопільщині зареєстрували майже три сотні людей, які захворіли на кишкові інфекції. Медики кажуть, що ситуація в нормі, однак не варто ігнорувати головними правилами: особиста гігієна, чисота приміщень і дворів, та найважливіше не купувати продукти на стихійних ринках.

З настанням тепла вірогідність «підчепити» кишкову інфекцію зростає у кілька разів. З підвищенням температури збільшується і кількість випадків захворювання, які щороку фіксує на Тернопільщині Держсанепідслужба. Особливо слід бути обережними з м'ясом і рибою, яйцями, немитими фруктами та овочами. Найбільш поширені кишкові захворювання – сальмонельоз та дизентерія, зареєстрували на Тернопільщині і перший випадок черевного тифу.

  – Інфіковані хорчові продукти та вода на смак і візуально на якість, їх не можна відрізнити від безпечних, тобто при споживанні людина не може зорієнтуватись, що вона спожила неброякісні харчові продукти. А як тоді убезпечитись? Основне, це дотримуватись правил особистої гігєни, мити обов'язково руки перед приготуванням їжі і перед споживанням їжі. Старатись купувати продукти не на стихійних ринках, а в торгівельній мережі, – розповідає головний спеціаліст Головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області Ірина Кулачковська. 

 Захворювання на кишкові інфекції проявляється не одразу, а після прихованого періоду, який може тривати від одного до семи днів. Основними проявами є нездужання, слабкість, головний біль, відсутність апетиту, підвищення температури тіла, нудота, блювання, біль у животі. Найчастіше, розповідають епідеміологи, хворіють діти.

 – Як правило, зазвичай, хворіють діти від нуля до 17 років, це найбільшаверства населення, яка  менш захищена і в яких ще організм слабший і захисні реакції до кінця ще не вироблені. За звітній період зареєстровано 129 випадків серед дитячого населення. Якщо оцінювати по вікових категоріях серед дітей від 0 до 14 років, вони найчастіше хворіють, в загальній статистиці захворювань дітей – більше 70%, – каже Ірина Кулачковська.

 Щоб запобігти важким харчовим отруєнням варто пам'ятати головні правила: дотримуватись особистої гігієни, чисоти приміщень і дворів, належного стану колодязів, ретельної термічної обробки їжі, купувати продукти тільки із холодильних камер, знищувати у приміщенні мух, які переносять збудників. Вчасну і фахову допомогу у разі захворювання можуть надати тільки лікарі.