додому суспільство Від останньої неділі жовтня можна буде спати довше.

Від останньої неділі жовтня можна буде спати довше.

635

В  Українці знову переведуть стрілки годинників. Цього разу – на одну годину назад, щоб перейти на зимовий час. Станеться це в ніч з 26 на 27 жовтня о четвертій годині за київським часом. Зимовий час для нас "рідний", проте такий перехід – стрес для організму, кажуть медики.

Вперше у світі стрілку годинника перевела Великобританія – у 1908 році. Для економії електроенергії протягом доби. Вслід за нею сезонний час запровадили ще майже 80 країн. Мета благородна, проте так вважають не всі українці. Здоров'я, мовляв, важливіше за економію електроенергії.

– Ми лягаємо в один час, встаємо, в нас має бути один і той же час. А міняти щось для дитини самі розумієте. Він і так хворіти починає, а тут ще осінь, садочки, стрес лишній. Нам того не треба.

Цю думку підтримують і медики. Кожен перехід з літнього часу на зимовий чи навпаки – стрес для організму.

Андрій Зарусінський, лікар-методист КУТОР "Центр здоров'я": "Здоровому організму, який готовий до стресів це не зашкодить, а людині, яка має якісь захворювання, а особливо серцево-судинні, шлунково-кишкового тракту, ендокринної системи треба бути обережними з тим переходом і бажано було б підготуватись".

Додати годину вранці означає забрати її ввечері, і навпаки. Тому готуватись до переходу варто заздалегідь: привчати організм лягати спати або ж прокидатись швидше чи пізніше, залежно від того, вперед чи назад переводять годинники. Щодня по 10-15 хвилин. Час для цього, кажуть медики, ще є. Стрілки годинників на одну годину назад Україна переведе в ніч з 26 на 27 жовтня о 4 годині і таким чином повернеться до зимового часу. Він для нашої території – "рідний".

Відносно Грінвіча земна куля розділена на 24 пояси. Центр другого поясу проходить точно через Київ. За його межами опиняються частина заходу та сходу країни: шматок Закарпаття у 1-му – європейському часовому поясі, частина Луганщини і Донеччини – у третьому, російському. Саме на користь східним областям і додали "на літо" годину, яку тепер слід – повернути.

Тому вже з цієї неділі вранці можна буде спати на годину довше. А от чи стане цей перехід останнім для українців, щоб більшість України залишилась у властивому їй другому часовому поясі, поки не відомо.