додому здоров'я Від гепатиту В дітей не щеплять вже майже 2 місяці – вакцина...

Від гепатиту В дітей не щеплять вже майже 2 місяці – вакцина на карантині

518

Від гепатиту В дітей на Тернопільщині не щеплять вже майже два місяці – близько 10 тисяч доз вакцини одного виробника перебувають на карантині. Якщо вакцини від інших хвороб є й від інших виробників, то вакцина проти гепатиту В альтернативи не має. Тому медики чекають, коли державні служби дозволять використовувати вакцину і знову щепити малюків від гепатиту В.

Близько двох місяців в Україні та на Тернопільщині зокрема, новонароджених не щеплять від гепатиту В. Вакцинація проти гепатиту входить до календаря профілактичних щеплень. В управлінні охорони здоров'я пояснюють: вакцини є, проте вони знаходяться на карантині – використовувати їх заборонено. Державна служба з лікарських засобів виявила, що фірма-виробник виготовляла вакцини із десятками порушень.

Галина Криницька, начальник Державної служби з лікарських засобів у Тернопільській області: "Вакцина для профілактики гепатиту В виробника "Фармстандарт-Біолік" заборонені всі серії цієї вакцини за розпорядженням Держлікслужби України, шляхом поміщення в карантин, так як були виявлені критичні зауваження у цього вищевказаного виробника".

На карантині опинилися також інші препарати цього виробника, а це вакцини від правця, кашлюка, дифтерії. Проте наразі, каже Майя Голяк, на Тернопільщині ці щеплення дітям роблять вакцинами інших виробників.

Майя Голяк, головний педіатр Тернопільщини: "Якщо ті чи інші препарати, от для прикладу візьмемо дифтирію, от так часто говорять, що не проводяться щеплення проти дифтерії, бо з тих чи інших причин по конкретній вакцині. Але справа в тому, що в нас є кілька виробників, які виробляють вакцини і в своєму складі вони мають кілька компонентів і в тому числі, наприклад, проти дифтерії. Тому одна вакцина може бути на карантині, тим паче іншою можна щеплювати".

Вакцина ж проти гепатиту В альтернативного виробника не має – на Тернопільщині на карантині знаходиться близько 10 тисяч доз вакціни проти цієї хвороби. Коли відновлять вакцинацію проти гепатиту В – наразі невідомо.

Майя Голяк, головний педіатр Тернопільщини: "Нашим наказом, календарем щеплень дозволений певний термін, де є чіткі межі. Наприклад, впродовж місяця, от перше щеплення від трьох до чотирьох місяців дитині треба зробити проти дифтерії, правця, кашлюка. Протягом цього місяця дитину можна щеплювати. Якщо вакцина поступає ще пізніше або дитина хвора, є зміни в організмі, тоді вакцинацію ще відтерміновують. Але є певна межа, що до певного віку дитини треба зробити, наприклад, дві вакцинації і одну ревакцинацію для того, щоб в дитини виробився стійкий імунітет".

Ускладнень від вакцинації проти гепатиту В на Тернопільщині, каже Майя Голяк, не фіксували.