додому Головні Віче єдності у Тернополі ледве не закінчилось бійкою

Віче єдності у Тернополі ледве не закінчилось бійкою

504

Віче єдності у Тернополі ледве не закінчилось бійкою. На ньому мали першочергово обговорювати новопризначених керівників. З усіх запрошених з'явився лише керівник обласної міліції Василь Облещук, якому у результаті виступити не дали. Більше того, присутні ледь не побились за мікрофон.

Із керівників на недільному віче – лише новопризначений очільник оласної міліції Василь Облещук. Він скромно стоїть збоку, поки обговорюють його кандидатуру.

– Я особисто як народний депутат партії "Батьківщина" підтримуємо всі громадські організації Тернопільщини, жителів області, які висловили свою підтримку начальнику обласної міліції Василю Облещуку, – говорить народний депутат України, ВО "Батьківщина" Василь Деревляний.

Володимир Стаюра, який представляє "Свободу", проти призначення Облещука. На цю посаду той, говорить, не має морального права. Майдан кричать Стаюрі "Ганьба!"

– Чому ви кричите ганьба? Ви просто кричите заради того, щоб кричати, чи за якісь поступки? Чи ви кричите за то, що ми тут були разом з громадою 4 місяці? Кричіть! От кричіть тим старшим жіночкам, оберніться до них, бо це були ті люди, які були тут на майдані. Якщо ви їм кричите – кричіть ганьба своєму власному народу! – каже голова обласної організації "Свобода" Володимир Стаюра.

Про те, що зараз, коли ворог роз'єднує Україну, не час для сварок та партійних міжусобиць зі сцени нагадує майданівець Богдан Брич. Зараз він проходить реабілітацію після того, як був поранений на Київському майдані.

– На майдані люди стояли не за партії, ніхто не стояв ні за "Свободу", ні за "Батьківщину", ні за "Удар". Люди стояли за то, щоб народилось громадянське суспільство, – розповідає член 4-ї сотні Самооборони Майдану Богдан Брич.

Охочих виступити на віче більшає, врешті, загальна картина починає нагадувати театр абсурду. Не усі, хто хочуть донести свою думку, можуть це зробити. Врешті, мікрофони вимикають, віче завершують. Запрошеному Василю Облещуку, слова так і не надали. Поки на сцені сварились, він поділився планами із пресою. Першочергове завдання, каже, повернути довіру до працівників міліції.

– Я планую на наступний тиждень організувати громадську раду, в яку ввійдуть всі ГО, ЗМІ, всі бажаючі, для того, щоб публічно, відкрито рішати всі питання, які стосуються люстрації органів внутрішніх справ, кадрових змін, та інших глобальних питань, де будуть і резонансні події, – повідомив Василь Облещук.