додому духовність Веселковим тижнем розпочалася весна в колегіумі-інтернаті “Знамення”, що в Марійському духовному центрі...

Веселковим тижнем розпочалася весна в колегіумі-інтернаті “Знамення”, що в Марійському духовному центрі Зарваниці

359

Веселковим тижнем розпочалася весна в колегіумі-інтернаті "Знамення", що в Марійському духовному центрі Зарваниця. Це перший і єдиний в Україні навчальний заклад для дівчат, де навчаються вихованки із Тернопільщини, Львівщини та Івано-Франківщини. Закінчивши колегіум-інтернат дівчата отримують атестат державного взірця. А вільний час проводять активно і з користю.

Перший тиждень весни в колегіумі-інтернаті "Знамення" в Зарваниці – особливий, називається веселковим. Дівчата щодня одягаються в кольори веселки. Розпочали з зеленого – кольору, що знаменує пробудження природи. На початку веселкового тижня на дверях, в класах де навчаються випускниці, зав'язують бант, який символізує закінчення навчання в колегіумі. А в травні в колегіанток є ще й тиждень сукні.

– Ми навчаємо їх вишуканості, елегантності. Починаємо і закінчуємо ми наш навчальний рік пішими прощами від Заздрості до Зарваниці, яка називається "Стежками Патріарха Йосифа Сліпого".  Ми просимо в Бога благословення на початку навчального року, а в кінці дякуємо, за те що завершили навчальний рік, за плідну працю. Так само особливим є те, що завершується наш навчальний рік Днем подяки, коли вся колегіальна родина дякує один одному за цей прекрасний навчальний рік, – розповідає педагог-організатор обласного комунального закладу Тернопільської облради "Колегіум-інтернат "Знамення" в Зарваниці Ірина Фіалка.

Навчання в колегіумі-інтернаті "Знамення" цікаве і насичене, кажуть вихованки. Дівчата часто подорожують і не лише в Україні, а й закордоном.

– Цього року восени, на осінніх канікулах ми відвідали школи з якими співпрацюємо в Австрії, Польщі та Словаччині. Там ми не лише їздили на екскурсії, були в мальовничому Відні, Пряшеві, а й відвідували уроки, мали змогу познайомитися та поспілкуватися з нашими однолітками, побачити як вони вчаться і живуть. Такі поїздки нам дають змогу удосконалювати наші знання з іноземних мов, які ми вивчаємо в колегіумі. А це англійська, німецька і польська, – говорить вихованка обласного комунального закладу Тернопільської облради "Колегіум-інтернат "Знамення" в Зарваниці Оля Гуня.

Зростають дівчатка в колегіумі-інтернаті й духовно. Під час Посту вихованки посилено моляться.

– Ми маємо також таку традицію, яка мені найбільше подобається, ми витягуємо зі скриньки таємного друга. Під час Посту ми молимося за цього друга, а вже на Великодній трапезі оголошуємо хто за кого молився і вручаємо один одному подарунки. Також ми маємо зречення на час Посту, кожен витягує собі те зречення і в кожного воно особливе. Хтось має ходити молитися в Парафіяльну церкву, в мене є наприклад зречення, я молюся Ісусову молитву 33 рази кожного вечора, – каже вихованка обласного комунального закладу Тернопільської облради "Колегіум-інтернат "Знамення" в Зарваниці Оля Лісевич.

У першому і єдиному в Україні навчальному закладі для дівчат, в колегіумі-інтернаті "Знамення",  учениці 10-11 класів крім предметів, що входять у державну програму, вивчають уроки духовно-просвітницького спрямування. Дівчата знають і розуміють основні правди віри, намагаються практикувати їх щодня. Правда і любов є основою виховання в колегіумі. Шанують в колегіумі-інтернаті "Знамення" українські звичаї, тут дівчат виховують в християнських національних традиціях, в пошані до рідної мови.