додому суспільство Вертепне дійство “З колядою йдемо” відбулось у тернопільській психоневрологічній лікарні

Вертепне дійство “З колядою йдемо” відбулось у тернопільській психоневрологічній лікарні

856

"З колядою йдемо" – театралізоване вертепне дійство з такою назвою напередодні Різдва Христового відбулось в Тернопільській обласній комунальній клінічній психоневрологічній лікарні. Участь у ньому взяли працівники закладу і його пацієнти.

Вертеп – це веселе різдвяне дійство з піснями-колядками, жартами та короткими виставами. Різдво без вертепу не обходиться. Напередодні свята театралізоване дійство відбулось і у Тернопільській обласній психоневрологічній лікарні.

– В сьогоднішній день, коли більша частина світу святкує це велике свято, ми просто вирішили пригадати наші українські звичаї, українські традиції і підняти настрій, звісно, що усім – і нашим пацієнтам, нашим працівникам, навернути до чогось вищого, духовного, до Божої благодаті, – розповідає заступник головного лікаря з медсестринства Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні Надія Фарійон.

Участь у таких заходах для пацієнтів – це в першу чергу реабілітація, кажуть працівники лікарні, тому намагаються максимально залучати їх до творчості. А результатів довго чекати не доводиться, переконатись у цьому можна було, оглянувши виставку, на якій були представлені роботи пацієнтів психоневрологічної лікарні.

– Це все роботи наших пацієнтів, тут побачите і бісероплетіння, тут і побачите в'язання, тут і побачите квілінг, і орігамі, ручна робота з шишками, з ялинкою, – каже Надія Фарійон.

Про свої вміння більшість пацієнтів дізнались у лікарні, розповідає арт-терапевт Олександр Дмітрух, і це вже не перша їх виставка, цього разу присвячена новорічно-різдвяним святам.

– Всього-навсього 7 місяців тому це вже в нас 2 виставка, ми вже регулярно проводимо виставки через то, що є нам що показати, постійно ми себе вдосконалюєм, щось нове придумуєм і цим ми допомагаєм дуже пацієнтам. Вони, я так навіть дивлюся по їхній реакції, як вони роблять якусь дуже якісну роботу, це їм приносить неабияке задоволення і вони робляться більш такі життєрадісні, щасливі і міняється навіть погляд очей, – розказав арт-терапевт Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні Олександр Дмитрух.