Головна Новини Верховна Рада України заборонила банкам забирати майно у позичальників за несплачені валютні...

Верховна Рада України заборонила банкам забирати майно у позичальників за несплачені валютні кредити

332

Верховна Рада України заборонила банкам забирати майно у позичальників за несплачені валютні кредити. За такий закон проголосували у вівторок, 3 червня, народні обранці. Прийняття мораторію стало серйозною проблемою для депутатів і викликало гостру полеміку в залі.

У підсумку нардепи змогли зібрати голоси за мораторій, який має убезпечити громадян від відчуження майна до часу, коли робоча група у Раді спроможеться розробити закон про реструктуризацію валютних кредитів. Нагадаємо, позичальники об'єдналися в єдину Всеукраїнську організацію "Правдива країна" і виступили єдиним фронтом на захист своїх прав перед банками.

Тернопільські активісти організації "Правдива країна" разом з іншими валютними позичальниками з інших областей у вівторок, 3 червня впродовж дня відстоювали свої права під стінами Верховної Ради. Напередодні в порядку денному, за словами активіста Олексія Пипи, було зареєстровано законопроект, який містив кілька пунктів: мораторій на відчуження майна, переведення курсу кредиту в той, у якому позичальники його брали і погашення боргу перед банком повністю, якщо банк забирає майно. Вже вранці, 3 червня, в порядку денному законопроект з'явився новий, який із запропонованих пунктів ухвалити пропонував лише перший – заборону на відчуження майна до моменту врегулювання курсу. Питання валютних позичальників розглянули не одразу, а весь час відкладали. Кажуть активісти, поспілкуватися хотіли і з головою уряду, проте він до них не вийшов.

– Вчора було проголосовано якраз законопроект, який взагалі не існував ще до 3 числа. Він появився зранку безпосередньо в стінах Верховної Ради. Його вирвали з нашого загального законопроекту про врегулювання валютних питань №4895, а цей законопроект, який появився, №4953, то це є один із пунктів і він стояв першим пунктом у нашому загальному законопроекті. Враховуючи цю несправедливість, що банкіри вирішили роздробити наш законопроект, але ми будемо протистояти, щоби все це було доведено до логічного завершення, – розповідає координатор ГО "Правдива країна" на Тернопільщині Олексій Пипа.

Активісти кажуть, відчувають силу людей, проти яких виступають. Банківське лоббі у стінах Верховної Ради – беззаперечне, наголошує Олексій Пипа. Тому єдина можливість довести докінця почате і добитися справедливості – об'єднатися усім валютним позичальникам.

– Вони, у Верховній Раді, постійно дивилися: "А скільки нас там прийшло?". Наші депутати, які нас підтримують, кажуть, що треба, щоб нас було більше. Вони знають не тільки з наших уст, що нас є багато, а є статистика Нацбанку. І вони запрошують, щоб усі приїхали і відгукнулися, бо ця проблема стосується багатьох. Ми, "Правдива країна", не підтримуємо ніяких політичних партій. Ми боремося за справедливість нашої влади до нас, – каже Олексій Пипа.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here