додому суспільство Верховна Рада України ухвалила євроінтеграційний митний закон

Верховна Рада України ухвалила євроінтеграційний митний закон

401

Верховна Рада України ухвалила євроінтеграційний митний закон. Документ  декларує зменшення тарифних ставок на ряд товарів. Це один із перших законів, прийнятих на виконання Україною зобов'язань перед Світовою організацією торгівлі. Євроінтеграйційні процеси на Тернопільщині відбуваються теж активно, однак напрямки співпраці з іншими країнами спрямовані не лише у бік Європи.

Євроінтеграція необхідна Україні і області зокрема, переконує заступник голови Тернопільської адміністрації Василь Гецько. Наближення нашого законадавства до європейського дозволить покращити соціальні стандарти життя і забезпечити права, свободи і цінності, які сповідує Європа.

Василь Гецько, заступник голови Тернопільської ОДА: "В нас сьогодні 39 підприємств пройшли сертифікацію якості по системі ІСО і, безперечно, що їх продукція відповідає європейським стандартам. Сьогодні на європейський ринок ми експортуємо 75% продукції від загального товарообороту і, тим не менше, в Російську федерацію обсяги експорту складають 16% і цей ринок є для нас надзвичайно перспективним".

У Тернопільській області працює ряд підприємств, робота яких орієнтована головним чином на Росію і митний союз. Це, насамперед, м'ясопереробні і підприємства світлотехнічної галузі. Хоча і вони пройдуть сертифікацію, яка б дозволила їм вийти на європейський ринок.
Переваги співпраці з Європою очевидні.

Василь Кравець, начальник управління зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Тернопільської ОДА: "Там багато позитиву. Ми говоримо про те, що буде розглянуте питання безвізового режиму українців в Європу, питання інвестицій в Європу, питання зайнятості населення і питання притоку товарів з Європи безпосередньо в Україну. Ми знаємо, що там і ціни інакші, нижчі, і якість товару часто вища".

Верховна рада України має розглянути і ряд інших законопроектів. Особливі надії фахівці покладають на підписання Договору про Асоціацію з Європейським союзом і зону вільної торгівлі.