додому Новини Верховна Рада ухвалила у першому читанні проєкт закону про мобілізацію засуджених

Верховна Рада ухвалила у першому читанні проєкт закону про мобілізацію засуджених

472

Верховна Рада ухвалила у першому читанні проєкт закону про мобілізацію засуджених. Документ пропонує надавати можливість служити тим, хто увʼязнений за нетяжкими статтями. Законодавча ініціативу підтримали 281 голосом народних депутатів.

Законопроєкт розробили з метою визначення правових та організаційних засад залучення до військової служби громадян, яким призначено покарання за вчинення злочинів у вигляді обмеження волі або позбавлення волі.

Під час проведення мобілізації та/або дії воєнного стану до осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі, суд може застосувати умовно-дострокове звільнення для проходження ними військової служби за контрактом, якщо засуджений сам виявив бажання проходити військову службу за контрактом та відповідає усім необхідним вимогам.

Таке умовно-дострокове звільнення не застосовується до осіб, які були засуджені за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, засуджені за скоєння умисного вбивства двох або більше осіб, або поєднане із зґвалтуванням або сексуальним насильством, а також не будуть звільняти осіб, які засуджені за зґвалтування, сексуальне насильство, примушування до вступу в статевий зв’язок і подібні злочини.

Не будуть також звільняти осіб, причетних до терористичних актів, фінансування тероризму, а також засуджені особи за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатацію транспортних засобів в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, що призвело до ДТП із загибеллю іншої особи.

Очікується, що ухвалення законопроєкту забезпечить створення додаткових можливостей для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань, а також надасть додаткову мотивацію особам, засудженим за вчинення злочинів, до виправлення та виконання обов’язку з відсічі збройної агресії проти України.