додому Новини Верховна рада України змінила розміри «спеціальних» пенсій

Верховна рада України змінила розміри «спеціальних» пенсій

512

pensiaВерховна рада України змінила розміри «спеціальних» пенсій. Зокрема, поменшають пенсії, які призначатимуть з 1 січня цього року прокурорам, держслужбовцям, суддям, народним депутатам, службовцям органів місцевого самоврядування, а також науковим працівникам. Крім цього, пенсіонери «спеціальних» категорій  ризикують втратити «спеціальні» пенсії за корупцію, правопорушення чи злочини із використанням свого посадового становища.

“Спеціальні” пенсії отримують прокурори, державні службовці, судді, народні депутати, службовці органів місцевого самоврядування. Розмір виплат для пенсіонерів цих категорій, яким пенсію призначатимуть з 1 січня цього року, поменшає. Тепер вони становитимуть 60 відсотків від заробітної плати замість 70-ти, як це було раніше, вирішила наприкінці минулого року Верховна рада України. Відсоток від заробітної плати, за яким обчислють пенсії для наукових працівників також зменшили – з 80-ти до 60-ти.

– По інвалідності внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання інвалідам 1 групи – 60% зарплати наукового працівника, інвалідам 2 групи – 50%, 3-ої – 40%. Пенсія у разі втрати годувальника призначається в розмірі 60% пенсії наукового працівника – на трьох і більше непрацездатних членів сім’ї, 50% – на двох непрацездатних членів сім’ї, 40% – на одного непрацездатного члена сім’ї, – розповіла заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Тернополі Зінаїда Ігнатенко.

Крім цього, свою «спеціальну» пенсію пенсіонер будь-якої із «спеціальних» категорій може втратити через корупційні дії: звільнення з роботи у зв’язку із засудженням за умисний злочин із використанням свого посадового становища або притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією.

Перерахунок «спеціальних» пенсій вже не буде проводитися щоразу при зростанні заробітної плати працюючих службовців. Порядок проведення перерахунків таких пенсій визначатиме Кабінет Міністрів України.