додому Головні Верховна Рада України втричі збільшила штрафи за керування транспортним засобом у стані...

Верховна Рада України втричі збільшила штрафи за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння

516

vodij_pianyjВерховна Рада України втричі збільшила штрафи за керування автівкою у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння або під впливом лікарських препаратів – до 10 200 гривень. Відповідний закон “Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення” підтримали 243 народних обранці.

Згідно з ухваленим у четвер, 7 липня, законом, керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного сп’яніння або під впливом лікарських засобів, що знижують увагу і швидкість реакції, передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в такому стані, а також відмова водія пройти огляд на предмет його стану передбачають штраф на водія у розмірі 10 тисяч двісті гривень.

Крім цього, його позбавлятимуть й права керування автомобілем протягом року. Раніше такі правопорушення передбачали штраф у розмірі 3 тисячі 400 гривень, або позбавлення права керування авто як альтернативне покарання. Якщо водій протягом двох років повторно вчинить будь-яке з вищезгаданих порушень, йому доведеться сплатити штраф у розмірі 20 400 гривень. Крім того, водія позбавлять права керування транспортним засобом на три роки.