додому Новини Верховна Рада продовжила дію мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення

Верховна Рада продовжила дію мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення

852

Введення вільного продажу землі завжди викликало запеклі суперечки між противниками і прихильниками цього кроку. З одного боку, відкриття земельного ринку підтримує МВФ і навіть зробив зняття мораторію однією із ключових умов виділення наступного траншу. З іншого – в Україні дуже сильне лобі противників введення вільного продажу землі. 7 грудня Верховна Рада прийняла законопроект, згідно з яким продовжила дію мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення до 2019 року.

Верховна рада ще на рік продовжила мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. Рішення підтримали 236 народних депутатів. Серед ініціаторів проекту – народний депутат від Тернопільщини Микола Люшняк.

Ми в минулому році обговорили це питання з аграріями, немає чіткого узгодження, що землю продавати не можна. Всі люди шукають компроміс. Я вважаю, що ми його знайдемо. Це питання на порядку денному не тільки ВР, але і цілого народу України.

Микола Люшняк переконаний, якби зараз не повернулися до цього питання, вже після нового року мали б багато судової тяганини. Адже кожен трактував би закінчення терміну мораторію по-своєму, не вчитуючись у земельний кодекс. Вже менше ніж за місяць було би багато ошуканих та обманутих людей через незрозумілі купівлі-продажі. Цим законом, переконаний обранець, запобігли багатьом маніпулюванням, махінаціям та оборудкам навколо сільськогосподарських земель. Категоричну позицію щодо продажу земель висловив ще один депутат від Тернопільщини Михайло Головко. Свободівець переконаний, що ідея створення ринку землі є черговою спробою розкрадання держави з боку політиків та олігархів. Крім того, такі зміни стануть порушенням права на власність кожного українця та призведуть до цілковитого зубожіння людей.

Шановні колеги, про що ви говорите,  який ринок землі? Сьогодні 60% українців перебувають за межею бідності. Вони не мають грошей, щоб ліки придбати, хліба купитти. Хто ту землю купувати буде? Хіба олігархи. Земля – не товар. Це життєво необхідний простір націїх. Землі більше не буде.

Якщо людина не хоче або не має можливості обробляти землю, то влада  має викупити її за допомогою Державного земельного банку, вважає Михайло Головко.  Він за довгострокову оренду з правом спадщини, бо вважає, що лише в таких умовах можна створювати аграрні господарства, розвивати малий та середній фермерський бізнес.