додому АТО Вербувальники – серед тернополян

Вербувальники – серед тернополян

534

vlcsnap-2014-11-03-15h19m23s151В обласній прокуратурі розповіли про долю трьох місцевих прихильників так званих “ДНР” та “ЛНР”. Одного з них, 47-річного чоловіка, етапували до Харкова, справу ще двох розглядає Тернопільський міськрайонний суд.

47-річного тернополянина, якого у вересні затримали за сприяння так званим “ДНР” і “ЛНР”, на початку жовтня етапували до Харкова. Чоловік навесні брав участь у захопленні Харківської ОДА у складі бійцівського харківського клубу “Оплот” та вербував для терористів тернополян, кажуть в обласній прокуратурі.

– Його разом з іншими 169 особами обміняли на полонених українських військовослужбовців. А в межах кримінального провадження він оголошений в розшук і у випадку встановлення його місця перебування воно буде відновлене і розслідуватись далі, – розповідає прокурор Тернопільської області Юрій Гулкевич.

Прокуратура області надіслала до суду кримінальне провадження і щодо ще двох місцевих мешканців, обвинувачених у державній зраді, сприянні діяльності терористичних організацій, фінансуванні тероризму, вербуванні людей, публічних закликах до повалення конституційного ладу.

– Інструктували, організовували матеріальне забезпечення найманців, направляли їх через територію Білорусії у спеціальний табір в Ростові-на-Дону РФ, для бойової підготовки. В ході слідства було встановлено, що за 3 місяці їх діяльності вони завербували щонайменше 10 громадян України. Ця справа зараз розглядається Тернопільським міськрайонним судом, – каже Юрій Гулкевич.